Wpis z mikrobloga

Jestem rozczarowana.
Myślałam,że w przypadku następnej wojny zostanie użyta jakaś nowoczesna broń,nie pamiętam czy Rosja czy USA chwaliły się posiadaniem jakiejś futurystycznej broni,której użyją w czasie wojny.
Zamiast ataków laserowych,dronów,technologii maskowania,wykorzystaniu robotów,SI mamy powtórkę z Afganistaniu - żołnierze,karabiny,czołgi,samoloty i rakiety.
Naprawdę przez te 10 lat nic się nie zmieniło w technice wojennej i te gadki o nowoczesnych wojnach i futurystycznych broniach to jedna wielka propaganda ?
#wojsko #technologia #wojna #rosja #ukraina
  • 23
  • Odpowiedz
@axspbb: zakładając,że głowice nuklearne są rozmieszczone na terytorium Rosji rozwiązaniem byłby sterowany i odpowiednio zmodyfikowany atak EMP,który doprowadziłby do wyłączenia elektroniki i czujników związanych z odpaleniem głowic. Najzwyklejsze w świecie uniemożliwienie przeprowadzenia ataku nuklearnego. Po czymś takim NATO mogłoby przeprowadzić inwazje na Rosję.

MINUS tego jest taki,że Chiny mogłyby rozpocząć pracę nad czymś podobnym i wykorzystać to do wojny o Tajwan...
  • Odpowiedz
@SlonskoBaba: To źle zakładasz. Serki z tych głowic są wszędzie, nie tylko w Rosji. Poza tym zważając na to co napisałaś - oni na pewno nie są tak głupi, aby trzymać cały system nie zdublowany pod zasięgiem jednego impulsu, żeby dać się wyłączyć. Ponadto, jak już wspomniałem - wiele głowic może być w bombowcach nad ziemią, w łodziach podwodnych, albo gdzieś poza granicami państwa. Życie to nie COD MW
  • Odpowiedz
@SlonskoBaba: Chryste, #!$%@?ąc od Twojego "rozczarowania" o użycie konwencjonalnej broni to nie masz, nie będziesz mieć informacji i ŻADNA informacja odnośnie użycia nowoczesnej broni, radaru, sprzętu nie będzie napisana na pierwszej stronie gazety czy na Wykopie...
Masz bardzo wąskie pojęcie o otaczającej Cię technologii i jej wykorzystaniu, nie mówiąc już o polu bitwy.
Zresztą wojna jest pomiędzy Rosją a Ukrainą. Nie od wczoraj wiadomo, że moskale mają kupę starej broni i
  • Odpowiedz