Wpis z mikrobloga

Możecie doradzić jakiś solidny zestaw podtynkowy WC? (może być w zestawie z misą itp.)
- Slim (głębokość najlepiej do 10cm, a szerokość do 60cm)
- Z dobrym antyroszeniem, bezawaryjny (mała liczba zgrzewów w plastikach itp.)
- Z dobrą dostępnością "części zamiennych" (jakby coś było trzeba wymienić w przyszłości)

W tej chwili skłaniam się ku:
- Roca Duplo One (od 494zł)
- Tece 9.300.502 (780zł :/)

Ew. jakiś Geberit Slim Geberit DUOFIX Sigma (choć nie lubię przepłacać za markę)
Do mieszkania, zabudowa sucha (gk + kafelki).

#remont #lazienka #remontujzwykopem #armatura #mieszkanie
  • 9
@les: Grohe Rapid ma chyba 12cm, czy nawet mniej. Odpływ masz w podłodze pod stelażem? Bo to będzie Twój największy problem, jeśli chcesz go gdzieś w bok puścić - rury 110mm + kielich nie zmieścisz ;)
@jarzyn123: A jak, podcinam jedną nogę stelaża i stoi prosto (żart). Mogę to wykuć i zrobić inaczej:
- trochę zwęzić tę rurę robiąc dodatkową redukcję lub nawet węziej po całości (pewnie słaby pomysł)
- głębiej wkuć w posadzkę (do odpływu liniowego i tak by się przydało)
- sam nie wiem, nie mam jeszcze pomysłu
@Thunderball: To mi się właśnie w Geberitach nie podoba - każda śrubka kosztuje niczym akcesorium do Apple'a. Niektóre zestawy podtynkowe od nich potrafią nawet nie mieć czegoś w pakiecie, czegoś potrzebnego do montażu (!)

Taka Roca - wszystko w komplecie, wystarczy dodać przycisk za 60zł i można spłukiwać ;)
@les: z ciekawości, na co postawiłeś? Stoję przed podobnym wyborem bo potrzebowałbym ten stelaż maksymalnie wpuścić w ścianę i fachowiec mi podrzucił info o tym Tece. Zadowolony jesteś z wyboru? Misa też slim?
Tece bardzo porządne, ale jednak dość drogie. Ogólnie to stelaże można dorwać za niewielkie pieniądze, natomiast producenci odbijają sobie na akcesoriach (przyciski to w ogóle kosmos). Wziąłem Rocę, ale tylko dlatego, że akurat cały zestaw miałem w bardzo dobrej promocji. W normalnych cenach nigdy w życiu - mają bardzo przeciętną ceramikę oraz okropne plastiki (najlepsze deski to polskie zamienniki, np. Cedo, te oryginalne firmowe odradzam, nawet nie kupowałem tego). Duplo One +