Wpis z mikrobloga

#sluchawki #gaming Cześć, szukam słuchawek do gry z tym, że muszą to być słuchawki douszne. Wiem że nie będą tak dobre jak nauszne, ale nosze okulary i po prostu takie mi przeszkadzają. Nie muszą mieć super mikrofonu, mogą być na kablu bądź BT to obojętne. Ktoś może coś polecić? Cena nie gra roli
  • 3
@Ptysiek27: Rynek słuchawek dousznych jest raczej dość nikły, poza tym nie są zbyt ergonomiczne nawet z okularami. Wyprzedzając kolejne pytanie albo niedomówienie (douszne =/= dokanałowe): dokanałowe z kolei odradzam do grania, poza tym długie sesje w dokanałowych to proszenie się o infekcje ucha.

Pytanie - jakie posiadasz oprawki? Chodzi mi konkretnie o zauszniki. Są duże czy małe?

Ogólnie szedłbym w kierunku jakichś ultra wygodnych słuchawek. Sennheisery HD600 mają bardzo duże nauszniki,
@LisiaRumba: Tak, sorki chodzi o dokanałowe. Nauszniki mam dość ciękie, ale grubną im bliżej ucha i właśnie za uchem mnie obcierają. Miałem już steelseries wireles pro, teraz mam logitech PRO X po kablu, ale niestety nie są też idealne (chociaż lepsze niz steelseries).
@Ptysiek27: Jeżeli cena nie gra roli, to najlepiej podjechać do jakiegoś konkretniejszego salonu audio z prośbą o możliwość odsłuchów różnych par słuchawek i przymierzenia. Najważniejsze w tym przypadku będą jakieś wygodne pady.

Modele z którymi - sądzę - warto się "przymierzyć" to:

- Philips Fidelio X2HR
- Sennheiser HD600 / HD650
- Hifiman HE-400se / Sundara

Jednak to tylko pierwszy krok, drugim byłby zakup odpowiedniego sprzętu, żeby nie wpinać je do