Wpis z mikrobloga

Ktoś mi wytłumaczy jak to się stało, że Polscy "patrioci" w ciągu ostatnich paru lat zmienili narrację wobec rosji?

Przecież jeszcze przed 2015 rokiem ze wszystkich stron mieniących się patriotami jak np. w środowiskach kibicowskich (niech mi tu zaraz jakiś wojownik z kibice net czy innego fanpejdża stadionowi oprawcy nie wyskakuje i hoolsuje, bo z tym środowiskiem miałem do czynienia przez wiele lat) i zawsze i wszędzie stanowisko wobec kacapów było jasne.. "ruska ku***" i tyle.

Tak samo w środowiskach prawicowych, nacjonalistycznych czy faszystowskich(tak, nadal potrafię to rozdzielić) rosja była tym najgorszym syfem, którego popieranie i chwalenie było potępiane.

Aż tu nagle zmiana o 180 stopni i w sumie tak na szybko przeglądając to zaczęło się to od momentu powstania... konfederacji.

Odkąd tylko wszystkie te miernoty połączyły się w jedno, to narracja pro rosyjska zaczęła przenikać do środowisk "patriotycznych" powoli, ale jak widać skutecznie.

W sumie nie dziwi to skoro korwiniści to zawsze byli głównie ludzie bardzo młodzi, podatni na propagandę więc nie dziwi mnie, że #!$%@? korwina na nich tak wpłynęło.

Tyle że pomijając młodzież, to teraz widać to wśród "patriotów z prawej strony" polityków, publicystów, dziennikarzy czy innych.

Ogólnie doszło do tego, że dla polskiego "patrioty i prawicowca" to rosja dobra, fajna, komunizm zły ale w rosji już komunizmu nie ma tylko prawdziwa demokracja i tak dalej.

Komunistycznymi państwami dla prawicy są dziś np. Niemcy, Szwecja, Belgia, Niderlandy, Francja, Norwegia, Czechy, Finlandia, USA, Japonia, Korea Południowa, Australia, Kanada, Brazylia i tak można wymieniać państwo za państwem, a krajami demokratycznymi są rosja, Białoruś, Chiny...

Do czego to doszło, żeby Polak mieniący się patriotą popierał dziś zbrodnicze działania rosji na Ukrainie..



#bekazprawakow #ukraina #neuropa
  • 11
Tak samo w środowiskach prawicowych, nacjonalistycznych czy faszystowskich(tak, nadal potrafię to rozdzielić) rosja była tym najgorszym syfem, którego popieranie i chwalenie było potępiane.


@ytong1918: Od dawna środowiska prawicowe i nacjonalistyczne są zinfiltrowane przez ruskich trolli, a one same powielają często rosyjską propagandę. Np. oficjalny profil Marszu Niepodległości wrzucał swego czasu memy namawiające do wyjścia Polski z NATO. W strzelcu zatrzymano rosyjskich szpiegów. Organizacja PSWW Haller mająca udowodnione powiązania z Rosją zinfiltrowała
@ytong1918: juz tlumacze. Powodow jest kilka i nie chodzi o poparcie dla Rosji a wieksza niechec do Ukraincow niz Rosjan. Spowodowane jet to tym ze miedzy innymi pulk AZOW tak pochlebnie wyraża sie o Banderze i popieral dzialania UPA jako walke o niepodleglosc, oraz to ze Ukraina od kilku lat stawia pomniki Banderowcom. Rosja natomiast nie jest tak publicznie antypolska nie stawiaja pomnikow na czesc katynia itp. Kolejna sprawa to patologia
Po prostu widzisz tylko to co produkują ruskie trole z neuropy. Przecież to przedstawiciele Lewicy wychwalają komunistów np. ostatnio Bieruta czy Che.


@xEldmir: Gdzie kto #!$%@? Che wychwala, co ty ćpałeś XD Neuropa to libki typie.
@xEldmir Ale Ty pisałeś o tagu #neuropa, a nie #antykapitalizm. Gdzie liberalizm, a gdzie zadeklarowany socjalizm, no bez jaj... Ja wiem, że z dychotomią myślenia wszystko czego nie lubisz zlewa Ci się w jedno wielkie lewactwo, ale no bądź poważny.