Wpis z mikrobloga

Dzisiejszy poranek powinien uświadomić polskim decydentom że przyspieszenie programu obrony przeciwlotniczej NAREW powinno być priorytetem. Zabezpieczenie celów infrastruktóry krytycznej i obiektów wojskowych przed ruskimi kalibrami , iskanderami i całym kompleksem rozpoznawczo uderzeniowym to priorytet w pierwszych godzinach wojny. Na zdjęciu poniżej jeden z moich faworytów w tym programie czyli brytyjski system Sky Sabre z rakietami CAMM których produkcje Brytyjczycy oferują w Polsce
#wojsko #ukraina #rosja
Konigstiger44 - Dzisiejszy poranek powinien uświadomić polskim decydentom że przyspie...

źródło: comment_1645692081jiuNOW3CdqWTCx8d5CnHp2.jpg

Pobierz
  • 8
@Konigstiger44: prawda jest taka, że obecnie nasza OPL nie istnieje co jest efektem 30 lat zaniedbań wszystkich rządów. Fajnie że są Pioruny, Gromy, ale na każdym innym szczeblu, dysponujemy jedynie starym sowieckim złomem i to w śladowych ilościach. Co z tego, że za rok otrzymamy Patrioty, skoro to tylko kilka baterii, które ledwie starczą na obronę kilku strategicznych obszarów, a na ewentualne kolejne sztuki znowu będziemy czekać latami. Gdzie reszta programów?
@Konigstiger44: Prawda jest taka ze w razie czego przewagę w powietrzu najprawdopodobniej (tak, wiem..) da nam NATO , problemem jest artyleria konwencjonalna i rakietowa. Potrzebna jest broń ofensywna do niszczenia stanowisk a nie jakieś lądowe gowno.
(tak, wiem..) da nam NATO

NATO potrzebuje też czasu na reakcję a USA ma w Europie kilka eskadr w UK, RFN i Włoszech a na wsparcie lądowe potrzeba tygodni i nie pomogą nam jak przegramy wojnę w 3 dni bo nikt nie pomaga przegrywającemu co pokazał już nam dobitnie wrzesień39 z którego jednak nie wyciągneliśmy żadnych wniosków bo swoje błędy przykryliśmy patriotycznymi frazesami pokroju Poland first to fight.

, problemem jest artyleria
Prawda jest taka ze w razie czego przewagę w powietrzu najprawdopodobniej (tak, wiem..) da nam NATO , problemem jest artyleria konwencjonalna i rakietowa. Potrzebna jest broń ofensywna do niszczenia stanowisk a nie jakieś lądowe gowno.


@fiir: przewaga w powietrzu nie ochroni nas przed rakietami cruise i rakietami balistycznymi, w szczególności w pierwszej fazie konfliktu
@willard: Nie, strzelanie do Kalibrów z PAC-3 MSE mija się z cenowym celem. Jako, że LCI raczej upadł to właśnie Narew będzie do strzelania do prostszych celów jak Kalibry