Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#ciaza #maciezynstwo #dziecko #porod #prawo #poznan

Nie sadzilem ze nigdy bede "dotykal" tego tematu, ale poniewaz dotyczy to mojej sisotry chailem zapytac czy ktos z Was ma jakiekolwiek doswiadczeni w tym temacie.
Doskonale wiem ze temat i opinie sa skrajne, ale teraz juz widze i wiem ze punkt widzenia jest zalezny od punktu siedzenia. Siostra jest w 20 tyg ciazy, niestety w wyniku jakis komplikacji, odeszly jej wody i wyladowala z szpitalu. Doktor prowadzacy ze ocenia ze szanse na przezycia dziecka sa male (~10%) a nawet jesli to jest duza szansa ze urodzi sie powaznie chore. Siostra popadla w gleboka depresje, z uwagi na covid nie mozna nawet przy niej byc fizycznie. Szwagier robi co moze, ale sytuacja jest patowa. Lekarze powoluja sie na ustanowione prawo i mimo ze poniekad rekomenduje przerwanie ciazy to wiemy jak jest. Doczytalem ze warunkiem ku przerwaniu ciazy moze byc rowniez stan psychiczny i niewatpliwie ma to miejsce gdyz z siostra jest bardzo zle, ale niestety nikt nic nie wie jak podejsc do tematu. Szwagier szuka, probuje kontaktowac sie z psychatriami, ale postanowilem sam sprawdzic czy ktos ma jakies doswiadczenia?

Prosze nie oceniac, bardzo dziekuje za jakakolwiek pomoc

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6216773c35706f4419861b05
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 3
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: postepowanie w takim przypadku to postawa wyczekująca, obserwacja stanu matki i dziecka. Odejście wod płodowych nie jest bezpośrednim wskazaniem do natychmiastowego zakończenia ciąży. 20 tc to już wysoko, jeszcze 2-3 tygodnie i wczesniak będzie miał szansę na przeżycie. Komplikacje przy wczesniactwie to loteria.
  • Odpowiedz