Wpis z mikrobloga

#podroze #podrozujzwykopem #lot #samoloty Pytanie do osób które kupują bilety LOTu, mam plan wylecieć za 4 miesiące do kraju trzeciego świata gdzie bilety kosztują różnie, od 800 do 1500zł za lot economy. Mam wybraną datę wylotu oraz powrotu, ale chciałem zapytać czy lepiej zakupić bilety teraz, czy czekać z tym jak najpóźniej bo mogą potanieć? Orientuje się ktoś? Pierwszy raz kupuję sam lot samolotem
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@XkemotX: niestety jest to wróżenie z fusów, linie lotnicze mają algorytmy z d--y. Powiem tak - jeśli cena jest dla ciebie akceptowalna to po prostu kup, bilety mogą być super tanie, jak i super drogie przed terminem
  • Odpowiedz
@Konkol: Aktualnie są po 1100 za lot w tamtą stronę i 1500 za powrót

w przeszłości widziałem w tę i w tamtą po 900

teoretycznie są aktualnie na najwyższej cenie jaką widziałem podczas obserwowania przez wiele lat (bo sprawy się komplikowały i mogę dopiero lecieć za 4 miechy) ale zawsze mogą iść wyżej zamiast niżej

dziękuję za odpowiedź tak czy siak, zależy mi na nich :v
  • Odpowiedz
@XkemotX: w takim razie możesz poczekać i obserwować, zależnie też od kierunku, bo niektóre też tanieją ku dacie, a niektóre bardzo drożeją. Naprawdę z jeśli chodzi o linie lotnicze to jest duża ruletka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pan_Nimbus: Pewnie nie, chodzi o Kazachstan

Ale co do mitu to były Wykopki które to sprawdzały i z nieznanych mi przyczyn czasami serio coś się robi z cenami zależnie od sieci, chyba że komuś się chciało robić długie, fejkowe posty :v
  • Odpowiedz
@XkemotX: może coś mylisz, jednym z takich postów mógł być mój, tylko sieć nie ma tu nic do rzeczy. Chodzi o zmianę regionu wyszukiwania i w tym przypadku należy celować w konkretne i nie trzeba do tego żadnych cudów, wystarczy wpisać inną końcówkę w adresie wyszukiwarki albo ręcznie wybrać region.

No to jeżeli to Kazachstan to pojawia się on czasem w promocji "Szalona Środa" - ma ona charakter cykliczny i
  • Odpowiedz
@Pan_Nimbus: Kupuję razem, ale na stronie LOTu przy wyborze i tak masz rozdzielone jaki termin konkretnie chcesz na wylot, a jaki na przylot, przewijając w lewo/prawo (zmieniając dni o kilka w przód czy tył) można znaleźc lepszą cenę

mówisz żeby sprawdzać w środę?
  • Odpowiedz
@XkemotX: tak, ale nie tyle lot, co po prostu wchodzisz na zakładkę szalona środa na stronie LOT i patrzysz czy jest tam Kazachstan.

Poza tym są inne sposoby, żeby obniżyć cenę - np. na stronach wyszukiwarek (skyskanner np.) bilety są często tańsze niż na stronie LOT, a będą jeszcze tańsze jeśli użyje się wersji szwedzkiej lub austriackiej. Jeśli masz możliwość to można pokombinować z miejscem wylotu lub przylotu.

Np. jeśli masz bliżej z Krakowa to może warto szukać z Krakowa, cena może spaść, mimo że i tak musisz lecieć do Warszawy i się tam przesiąść. Bilet może być też tańszy jeśli powrót jest do Budapesztu - wtedy też przesiadka może być w Warszawie i zamiast lecieć dalej wysiadasz w
  • Odpowiedz