Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hej,

Możecie doradzić, bo nie jestem pewien.
Mam b450 gaming k4 i kości Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB, 3000MHz, CL16. (2x8)
Jest sens dokupić takie same tylko w wersji 3200MHz by mieć łącznie 32GB? Będzie to działać? Będą się gryzły?
Według specyfikacji 3200 to Maks, co mogę wydobyc z płyty.

Tu specyfikacja: asrock

#komputery #ram
  • 10
Według specyfikacji 3200 to Maks, co mogę wydobyc z płyty.

nie jest to prawda, zależy jaki procesor (generacja). Na zen2 albo nowszych możesz i ponad 3600 odpalić.
na zen+ będzie problem tym bardziej przy 4 kościach.

Jest sens dokupić takie same tylko w wersji 3200MHz by mieć łącznie 32GB?

w jakim sensie jest sens? wszystkie kosći działają na takich samych ustawieniach wiec jakie takty/opóźnienia będziesz miał zależy od potencjału OC najwolniejszej kości.
10129 - > Według specyfikacji 3200 to Maks, co mogę wydobyc z płyty.
nie jest to pra...

źródło: comment_1645625139weNaADUvLSqo0BtSiH7uzw.jpg

Pobierz
@wypokowy_expert: ale w którym miejscu jest powiedziane, że dual channel potrzebuje takich samych kości? bo tu była mowa nie o pojemności tylko o taktach. Tak, 4 rożne kości będzie ciężej ustabilizować, ale to problem z OC a nie brakiem dual channel?
@wypokowy_expert: no tak, to co on gadał to bardziej : ram wolno działa bo się ustabilizować nie dało na wyższych taktach'

no starsze ryzeny sobie nie radzą z 4 kośćmi zbyt dobrze, tam może być problem z 3200Mhz stabilnie działającym przy 4 kościach - ale to nie to, że dual channel nie działa, bo działa. tylko ram się wykrzacza na taktach wyższych.

ale napisałeś : jak przy 4 kościach chcesz mieć