Wpis z mikrobloga

Panie i panowie, ktoś ma i używa do ostrzenia szlifierki wolnoobrotowej wodnej? Chciałbym sobie coś takiego sprawić, do ostrzenia dłut, noży do strugarki ale też noży do wymuszeń i rabunków oraz do gotowania. Wiem, że jest Tormek ale czy coś w klasie bardziej amatorskiej. Może ktoś ma Tritona, Jeta, Record Power, Schepacha, Benardo czy inne podobnej klasy i może polecić? Zależy mi na dobrym stosunku ceny do jakości i też na dostępności uchwytów do ostrzenia tego co wymieniłem, wstępnie zapatrzyłem się na Tritona. Ktoś, coś?
#stolarstwo
  • 7
@phty: Podłączam się pod pytanie. Szukam jakiejś fajnej szlifierki z możliwością używania różnych przystawek. W szczególności do noży strugarskich bo mam już dość kupowania nowych :D
Tak do 1500 zł jeśli by się dało.
@phty: z tych wymienionych to scheppach i bernardo najniżej oceniane, może być problem ze sztywnością uchwytów. Słyszałem, że tarcze przy recordzie trzeba równać diamentem bo fabrycznie nie jest okręgiem. Sam nie mam żadnej z tych maszynek.
@phty:
odpowiedź jest zawsze taka sama:
- tormek najlepszy ale i najdroższy
- RP daje radę ale głównie z osprzętem tormeka (pasuje)
- RP z osprzętem RP to najsłabsza opcja (zwłaszcza przystawka do dług ptofilowych
- A i trzymaj się z dala od scheppach i bernardo i innych chyba że lubisz nerwy ,ryzyko itp .