Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 88
Mirki potrzebuję pomocy

Tldr:
Szukam narzędzi osintowych na ludzi i firmy, które dobrze działają na polskich danych.

Od pewnego czasu ktoś mi zalazł za skórę, wiem że jest zamieszany w kilka finansowych przestępstw, ale nie mam twardych dowodów i nie ufam, aby nasze służby je zdobyły. Branie kredytów na słupy, handel bronią i narkotykami, pranie kasy z czarnego rynku. Poszkodowany jest mi ktoś bliski (oszukany na 6 cyfr) sprawa jest osobista.

Szybki research po danych z KRS pozwolił mi na zdobycie kilku nazwisk, spółek córek, danych kontaktowych i planuję grzebać dalej, ale nie wiem za co się zabrać.

Czy macie jakieś tipy co robić dalej, bądź narzędzia które pozwolą mi poszerzyć teczkę? To moja pierwsza taka zabawa i jestem na razie w kropce. Idealne byłoby narzędzie automatycznie pobierające sprawozdania finansowe firm powiązanych z danymi ludźmi, może nawet dotarcie do faktur.

Na razie sprucie się osobiście gdziekolwiek odpada ze względu na bezpieczeństwo. Niestety ugodowo nie idzie, pojawiały się nawet groźby. Docelowo chcę przygotować paczkę dokumentów, które podeślę anonimowo do odpowiedniej służby celno-skarbowej, a jak się ustabilizuje leci pozew karny o niekorzystne zarządzanie mieniem.

Jeśli będą zainteresowani, mogę na bieżąco aktualizować jak sytuacja się rozwija. Możliwe że wyjdzie z tego nieco większa afera, bo pojawiają się nazwiska i spółki z rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego. Dlatego tym bardziej chciałbym ich udupić i wsadzić za kraty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#finanse #osint #oszukujo #prawo #skarbowka #afera #aferazenona
  • 29