Wpis z mikrobloga

Czy byliście lub organizowaliscie małe wesele? Małe tzn ok. 35 osób i chodzi głównie o obiad, takie posiedzenie 5-6 h.
Nie wiem jak to mądrze zorganizować, jak wymyślić kwestię noclegów dla gości (kilku, nie wszyscy) i odwożenia ich do domu. Nie mamy jeszcze zaklepanej sali, sa wolne terminy na takie z miejscami do spania i takie bez hotelu.
Nie planujemy DJ, muzyka z głośników po prostu.
Chcialabym sie Was doradzic, może macie jakies przemyślenia ze swojego doświadczenia?
O której najlepiej byłoby zacząć taka impreze (miesiące jesienno-zimowe)?
#slub #wesele #impreza
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Lody_o_smaku_wody: z doświadczenia to będzie tak:

1. Do rozwozenia gości wystarczy wynająć busa, jest mnóstwo ofert na grupach ślubnych. Noclegi nie muszą być na miejscu - wystarczy przekalkulować co będzie się bardziej opłacać. Jednak podejrzewam, że sala da dobry rabat na noclegi dla gości weselnych i przy kilku gosciach którzy będą kimali w hotelu, nie opłaca się wynajowac transportu i szukać noclegu. No ale jak wspomniałem, wystarczy przeklalkulowac.

2. Kwestię muzy
@Lody_o_smaku_wody jesienno zimowy okres to bardzo #!$%@? okres. Zwłaszcza na tak małe wesele.

Jest zimno, mokro i bardzo szybko robi się ciemno.

W tak małym gronie fajnie sobie pogadać z znajomymi i rodzinką. Posiedzęc w słoneczne pogodę na leżaku. Nacieszyć się pogoda.

My robiliśmy ceremonię nad jeziorem. Obiad w plenerze. Noclegi załatwialiśmy gościom.
@Lody_o_smaku_wody: Byłam na takim weselu. Msza była na 15, wesele skończyło się około 21. My nie mieliśmy noclegu ani transportu, ale jeśli chcesz zorganizuj je tak po prostu, bez większej filozofii.
Ogólnie to wesele mi się nie podobało i osobiście robiłabym albo tradycyjne, albo wcale. Jako gość się po prostu nudziłam, to był taki przeciągnięty obiad z rodziną.