Wpis z mikrobloga

Konferencja prasowa z udziałem ministra spraw zagranicznych Ukrainy i sekretarza stanu USA. Kluczowe stwierdzenia:

Entony Blinken:
▪️ Nakładamy sankcje na Rosję.
▪️ Uruchomienie gazociągu Nord Stream 2 zostało zablokowane.
▪️ Obecnie obserwujemy próby zniszczenia ukraińskiej demokracji. W rzeczywistości Putin swoją decyzją pokazał, że porozumienia mińskie już nie istnieją.
▪️ W Memorandum Budapeszteńskim Federacja Rosyjska jest państwem, które zapewnia Ukrainie bezpieczeństwo.
▪️ Biorąc pod uwagę nowe realia, nie widzę sensu spotykania się z Ławrowem.

Dmitry Kuleba:
▪️Ukraina nigdy nie uzna takiej decyzji Rosji, podobnie jak cywilizowany świat.
▪️ Ukraina jest przekonana, że nadszedł czas na sankcje.
▪️ Tylko nasza jedność może być silną przeciwwagą dla działań Putina.
▪️ Jesteśmy wdzięczni Stanom Zjednoczonym za silne i wszechstronne wsparcie
https://t.me/WarLife/6597

#ukraina #rosja #wojna #obsww3 Mirkowy kanał informacyjny 24/7
obserwator_ww3 - Konferencja prasowa z udziałem ministra spraw zagranicznych Ukrainy ...

źródło: comment_16455685452UGDknedLFhdUEbd5hM4mf.jpg

Pobierz
  • 5
Czy myślicie, że strim z sytuacją na Ukrainie który prowadzę mógłby być interesujący dla Ukraińców mieszkających w Polsce i/lub znających język Polski?

Czasami jadąc Uberem ja i ukraiński kierowca dostajemy w tym samym momencie powiadomienia z telegramie z kanału Rjealnaja Wojna, wymieniamy się jedynie spojrzeniem zrozumienia z powodu bariery językowej. Podejrzewam, że może być im trudno wyszukiwać samodzielnie najnowsze informacje w polskim Internecie a tak mają wszystko co najważniejsze w jednym miejscu
obserwator_ww3 - Czy myślicie, że strim z sytuacją na Ukrainie który prowadzę mógłby ...