Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
ktoś wytłumaczy czemu ludzie mają taką beke z "nadchodzącej wojny"
Jestem w szoku że ludzie wręcz czekają... Biorąc pod uwagę średnia wieku tutaj na wykopie to naprawde martwi mnie to.

"Każdego dnia coraz bardziej oddalamy się od Boga"
#wojna #ukraina #rosja
  • 20
  • Odpowiedz
@Adom007:Bo większości wojna kojarzy się z konfliktem gdzieś tam daleko od nas która nie ma żadnego bądź marginalny wpływ na nasze życie. Wojna na Ukrainie trwa dobre 7 lat już, ktokolwiek się tym przejmował do teraz? To samo z wojną w b. Jugosławii 20 lat temu, Syrii, Czeczenii, Iraku itd.
  • Odpowiedz
@Adom007: Źle na to patrzysz, nie jest tak że ktoś czeka na wojnę (no na pewno ktoś tam kibicuje) ale takie odwlekanie nieuniknionego też nie jest dobre. Może teraz uda im się to załagodzić ale na ile? pięć dni? tydzień? miesiąc? sam nie chciałbym wojny jednak już tyle razy rozmawiali z Putinem, a on dalej to samo i dalej i nie widać by chciał się uspokoić.
  • Odpowiedz
@Adom007: Era internetu i zbyt wygodnego życia. Zabrzmię jak boomer ale wielu ludzi myśli, że życie jest na niby. W sensie póki ich nie dotyczy to mają wywalone wrotki. Gdzieś kult SM, tanich patogwiazdeczek, fałszywych autorytetów sprawił, że ludzie przestają odczuwać współczucie, zrozumienie, powagę sytuacji. Chcą mieć wyrzut dopaminy, chcą sensacji, emocji ale oglądanych w sterylnych, ciepłych pokojach na ekranie telewizora/monitora.
  • Odpowiedz
@Adom007: tych co czekają można na palcach dwóch rąk policzyć, a to że ludzie sobie śmieszkują, taka reakcja na stres. Ludzie nawet na wojnie, w okopach mają poczucie humoru (czasem)
  • Odpowiedz
@Adom007 Ja tam śmieszkuje z ewentualnej wojny głównie dlatego, że i tak nie mam żadnego wpływu na to czy ona wybuchnie. Jak jebnie to jebnie, a jak nie to nie. Co innego mam robić? Siedzieć i obgryzać paznokcie z napięcia? Czy może od razu się ubrać się w pogrzebowy garnitur i obchodzić żałobę? Czarny humor jak miałem tak mieć będę. Towarzyszył mi na pogrzebie własnego ojca jak i w momencie gdy znalazłem
  • Odpowiedz