Wpis z mikrobloga

@bartez_94: w sumie jeszcze nie widziałem jeszcze patrolu na tym odcinku obok Shella, gdzie też postawiono z dupy nagle krótkie ograniczenie do 40 km/h... Bo są obok prowadzone jakieś prace poza jezdnią, które nie mają wpływu na szerokość pasa ruchu. Kto pozwala na tak idiotyczne ustawianie znaków w tym mieście?
@goferek: polecam rower. Zaczyna sie cieplej robic. ( ͡° ͜ʖ ͡°) chociaz widzialam, ze wystawiali tam nawet mandaty rowerzystom za to, ze nie zsiedli z roweru na odcinku gdzie na chwile (zupelnie nielogicznie) konczyla sie sciezka rowerowa xD
@little_muffin: wiem, już w tym roku jeździłem. No ale to wiadomo, rekreacyjnie, załatwiając różne sprawy na mieście rower odpada. No i wciąż brakuje sensownej infrastruktury, bo miasto nie robi DDR tam gdzie ich całkiem brakuje. Od zachodu nie ma ani jednej, znaczy się na papierze jest, chaszcze wzdłuż Rudawy których często nawet nie przycinają i sięgają kolan i dwa rowery się nie mają jak minąć.
No ale jakby była okazja gdzieś
@goferek: ostatnio objezdzalem Wasz Krakow i suszyli zwezeniu remontowanej drogi ekpresowej, czyli zwalniasz ze 120 do 40 - jednokierunkowa, nic z naprzeciwka, i tak wszyscy musza zwolnic bo wjezdzasz na 'koniczynke', wiec zero zagrozenia. Goscia przede mna dziabneli. Mi sie udalo, ale dawno nie widzialem takiego chamstwa
@dirtydenier: standard. Na tej obwodnicy co wkleiłem suszą albo w tym miejscu gdzie jest zrobione to ograniczenie do 40 km/h z dupy, albo tam gdzie jest rozwidlenie i nie ma ponowionego podniesienia prędkości i kierowcy jadą dalej ze stałą prędkością 70-80 km/h.
A żeby suszyli gdzieś, gdzie miałoby to istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa ruchu (np. na wąskich uliczkach w centrum) to chyba nigdy nie widziałem... Najważniejsze dla nich jest to,
@goferek: Odwoziłem ostatnio znajomych po domówce, jadę Opolska ok 02:00 i zobaczyłem ze coś stoi na poboczu i mnie złapali na suszarkę. Miałem 63/40. I cyk mandacik za prędkość. Serio jestem w stanie zrozumieć to ograniczenie w ciągu dnia, jak trwają prace i chodzą tam robotnicy. Ale niech mi nikt nie próbuje wmówić, że stali tam w nocy bo chcą poprawić bezpieczeństwo w okolicy (°°
@goferek: Dokładnie... ani jednego przejścia dla pieszych tam nie ma. Maszyny przez jezdnię też nie przejeżdżają. Normalnie 2 pasy niezwężone. Jedyna różnica to taka, że roboty budowlane po dwóch stronach... jak ostatnio jechałem to się zastanawiałem co tam czterdziestka robi...
@goferek: Znajomy policjant mi mowil, ze stoja bo musza, bo zginal tam robotnik przejechany przez samochod. Sa w sumie gorsze miejsca w Krakowie gdzie susza - np wjazd na S7 od strony huty.
@goferek: No ja ostatnio na opolskiej tylko paręset metrów wcześniej niż suszą (tam gdzie jest skręt na galerię z pepco, tedi, biedronką itp.) dostałem stówę mandatu, bo zmieniłem pas na skręt w prawo 20 metrów przed linią przerywaną... Oczywiście do jazdy na wprost był korek a buspasem nie jechał żaden autobus no ale jestem przestępcą jak widać.