Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam czy jest teraz bardziej przehajpowany kierunek studiów jak prawo. Ile się po tym zarabia? 5k brutto w korpo? Przecież tych kancelarii to jest jedna obok drugiej, a rocznie studia kończy z tego kilkanaście tysięcy ludzi. To jest cała armia prawników. Na co komu tyle? Ktoś wie więcej jak sytuacja wygląda, bo jestem bardzo ciekawy?

#prawo #praca #korpo #studia
  • 6
  • Odpowiedz
@gracilis: Może źle patrzysz, liczba obok nazwy kierunku to tylko średnie zarobki w pierwszym roku po otrzymaniu dyplomu, żeby zobaczyć jak później to wygląda trzeba kliknąć zobacz kierunek i wygenerować raport szczegółowy z wynagrodzenia.
Nie uwzględnione są też dochody z własnej działalności.
  • Odpowiedz
@gracilis czy ja wiem, ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że samo prawo, jest dobrym kierunkiem pod względem perspektyw zawodowych, jeżeli potrafisz z tych studiów wyciągnąć jakąś dodatkową wartość dodaną. Większość studentów na studiach prawniczych nie rozwija się, nie dokształca, robi papier i ma Pikachu face po odebraniu dyplomu. Później taki delikwent idzie na zapchaną aplikacje adwokacką/radcowską, która produkuję masowo profesjonalnych pełnomocników, wchodzących w wieku koło 27 na zapchany rynek(chociaż, jeśli ktoś jest
  • Odpowiedz