Wpis z mikrobloga

Trwają bardzo silne zabiegi dyplomatyczne by uniknąć wojny. Macron wcześniej w ciągu dnia rozmawiał 2 godziny z Putinem, potem z Zełeńskim, potem krótka 15 minutowa rozmowa z Bidenem, a teraz znowu godzinna rozmowa Macron - Putin.
https://twitter.com/spectatorindex/status/1495538605892452354
Ciekawe jaki będzie efekt tych rozmów, czy coś dadzą, ale faktem jest, że dopóki bomby nie spadają na Kijów to szansa na rozwiązanie dyplomatyczne tego kryzysu cały czas istnieje.
#ruskimir #rosja #wojna #ukraina
  • 16
  • Odpowiedz
@delvian: od miesiąca trwają rozmowy i możesz sobie kością rzucić kto będzie jutro z kim rozmawiał. Znaczenia nie ma to żadnego, bo wojny nie będzie

Jakby miała być to by była xD
  • Odpowiedz
@delvian

Może Putin gra na czas? Hitler też wiele spotkań dyplomatycznych przeprowadzał przed inwazją na Polske, a w głowie miał tylko jedno. Data ataku na Polske też się zmieniała, pierwotnie Niemcy mieli zaatakować w sierpniu.
  • Odpowiedz
@delvian: Ja watpie zeby cokolwiek to zmienilo.

Ruskie takie dzialania destabilizacyjne planuja 10 lat do przodu. Zapewne poprzednie wedlug ich zalozenia nie spelnily swojej roli, wiec ida dalej.

Teraz to zapewne reguluja sobie suwak jak mocno chca uderzyc w zaleznosci od sytuacji na swiecie i presji zewnetrznej ktorą badają.
  • Odpowiedz
Wiesz rozmowy trwają zawsze - tylko po przekroczeniu momentu pełnospektaklowej eskalacji, mają charakter próśb o kapitulacje.
Wg mnie Macron stara się pokazać jako Lider Europy i EU przed wyborami o reelekcję za 2 miesiące. I w dobie dosyć średnich, jeśli nie przeciętnych wizerunkowo elit Niemiec, stara się wy pozycjonować siebie i Francję, jako przedstawicieli współczesnej Europy i wykorzystać chwilowo pusty wakat na to stanowisko, pozostawiony przez Panią Merkel. @delvian:
  • Odpowiedz
@SkrajnieZdegustowany

Chociażby tutaj, na podstawie zapisków wspomnień polskiego ambasadora w Berlinie. Ogólnie to powszechnie znany fakt, że atak na Polske był odwlekany z kilku powodów, między innymi z obawy o sankcje czy reakcje Anglii i Francji. Także historia zatacza koło, albo ludzie nie wyciągają prostych wniosków.
H.....9 - @SkrajnieZdegustowany

Chociażby tutaj, na podstawie zapisków wspomnień pol...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@delvian: Putin sobie rozmawia z przywódcami świata ale już podjął decyzję. Nie zdziwię się że najzwyczajniej powie, że Ukraina zaatakowała zaprzyjaźniony z Rosją Donbas i Lugansk a oni odpowiedzieli na wezwanej pomocy. Ups, dojechaliśmy do Kijowa.
  • Odpowiedz
Co by nie mówić, to gdyby Putin był w 100% przekonany do wojny to nie rozmawiałby po nocach z Macronem


@default1: nie sądzę żeby to tak działało (jednocześnie nie twierdzę też, że Putin jest w 100% przekonany do wojny). Wprost odrzucenie rozmów pokojowych nie tylko będzie pretekstem dla zachodu, łatwym do powtarzania przy uzasadnianiu sankcji i działań militarnych, to jeszcze Putin może użyć tych rozmów by przesuwać winę w stronę
  • Odpowiedz
Ruskie takie dzialania destabilizacyjne planuja 10 lat do przodu.


@Dorodny_Wieprz: tu na pewno tak nie było bo przed Majdanem mieli swojego człowieka który Ukraina rządził. A majdan się skończył 8 lat temu. Tutaj trzeba było działać szybciej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@SkrajnieZdegustowany: polecam poczytać o rywalizacji pomiędzy Francja a Rosją w Afryce Zachodniej i o tym jak Francuzi tracą tam grunt pod nogami. Myślę, że rozmowy Macrona wcale nie muszą dotyczyć deeskalacji a np. wycofania z Mali grupy wagnera w zamian za ustępstwa w sprawie Ukrainy
  • Odpowiedz
@delvian takie gady jak politycy Niemiec, Francji, UE powinny mieć zakaz komunikacji z kacapani. Już widzę jak 2 godziny przekonują putlera "wlodek spokojnie, zobaczysz nie rób wojny zaraz przycichnie i wrócimy do byznesow i zrobimy hajs" Wojna powinna nastąpić w tym atak na jakiś kraj NATO, żeby nie dało się wyciszyć napięć i robić biznesów z Rosją, przez dłuższy czas
  • Odpowiedz
Trwają bardzo silne zabiegi dyplomatyczne by uniknąć wojny. Macron wcześniej w ciągu dnia rozmawiał 2 godziny z Putinem, potem z Zełeńskim, potem krótka 15 minutowa rozmowa z Bidenem, a teraz znowu godzinna rozmowa Macron - Putin.


@delvian: Wiem, że nie jest to zabawna sytuacja, ale jak to przeczytałem to aż mi się przypomniały sytuacja z gimnazjum. Kiedy jeden patus chciał bić mojego kolege (za jakąś pierdołę) i próbowaliśmy ich pogodzić,
  • Odpowiedz