Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim,

posiadam stary router TL-WR743ND z oprogramowaniem DD-WRT. Chciałbym zastąpić nim mojego bieżącego FunBoxa od Orange, konfiguracja tam jest mocno okrojona, a i tak nie zawsze działa. Tutaj może miałbym więcej szczęścia.

Patrzyłem na instrukcję konfigurowania własnego routera i oprócz loginu i hasła, są tam dodatkowe ustawienia. Niestety, nigdzie nie widzę ich w tym routerze, po wybraniu opcji PPPoE, a po wpisaniu loginu i hasła jest zero jakiejkolwiek reakcji.

Czy miał ktoś kiedyś podobny router i zna rozwiązanie jak skonfigurować router TP-Linka z Orange?

Dzięki.

#pytanie #siecikomputerowe
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@OstatniSamuraj: z tego co się orientuję to funbox działa też jako modem i nie możesz go tak łatwo zastąpić. Najlepiej w tplinku ustaw port wan na sztywno i podepnij do funboxa. Wtedy w funboxie ustaw na niego DMZ.
Ja miałem podobnie ustawione w UPC i działało.
@con987 Rozumiem, czyli z poziomu Funboxa ustawiam IP + DMZ, a cały ruch wewnętrzny przechodzi mi przez drugi router. Dzięki.

To jeszcze jedno pytanie. Jeżeli router brzegowy robiłby de facto za modem, a drugi router by zarządzał całą siecią, to czy dałoby radę zrobić hairpin NAT na jakąś wybraną IP z poziomu TP Linka? Mam problem z DDNSem wewnątrz LAN i nie wiem za bardzo jak to obejść.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@OstatniSamuraj: co do ddns to musisz sprawdzić bo u mnie na początku działało, później UPC zrobiło upgrade softu w ichniejszym modemie i po tym przestało działać... Nie wiem jak to jest u ciebie.
@con987 Niestety, DDNS nie działa na routerze Orange, mam zestawione IP na sztywno (co się mija z samą ideą DDNS, ale chciałem mieć wjazd po domenie), stąd chciałem mieć drugi router, który by mógł sterować tym DDNS + zestawić hairpin NAT na LAN, żeby ustawić regułę mapowania domenę na IP w obrębie sieci.