Wpis z mikrobloga

Dwa tygodnie temu pisałem o odreagowaniu, którego się spodziewałem na podstawie analizy technicznej oraz dodałem, że będzie ono bardzo ważne w kontekście decyzji o pozbyciu się wszystkich altów. Teraz nie będę zamieszczał dodatkowo wykresu, gdyż wiem, że wiele osób na tagu bardzo alergicznie reaguje na wszelkiego rodzaju analizy więc skupię się na puencie. Po sygnale o osłabieniu trendu lokalnie wzrostowego na btc pozbyłem się 90% altcoinów jakie posiadałem, zostawiłem jedynie topowe altcoiny, które moim zdaniem mogą przetrwać tę bessę i które będę jeszcze skupował niżej. No właśnie, niżej, według mnie mamy już potwierdzone głębsze spadki i trzeba odłożyć sobie jak największy kapitał aby móc w fajnych miejscach załadować się pod następną hossę. Jeśli chodzi o topowe alty to jesteśmy gdzieś dopiero w połowie spadków i takie ceny jak np. 500 dolców za eth, 5 dolców za lunę będą bardzo atrakcyjne. Jeśli chodzi o btc to moim zdaniem każda cena poniżej 40k jest atrakcyjna i nie zamierzam się tych zakupów pozbywać, jedynie będę dokładał więcej btc do portfela poniżej majowych dołków tj. około 25k, gdyż co do niego zawsze mamy pewność, że w dłuższym terminie warto go trzymać, w przeciwieństwie do altów, które mają nam zrobić dobry % aby potem bez sentymentu je opylić.
#kryptowaluty
  • 10
@nowyzielony: ani przez moment, jestem na rynku żeby kupić jak najtaniej a sprzedać jak najdrożej a nie żeby być z siebie dumnym. Poza tym nie wyszedłem z altów kiedy były na górce, czyli kiedy btc był na 69k bo myślałem, że możliwy jest rajd po wyższe poziomy, więc można powiedzieć, że odniosłem porażkę a jedynie teraz potencjalnie zminimalizowałem stratę, której się spodziewam, także nawet powodu do tej "dumy" nie ma (
@Rafalek-Pedalek: nie, w ogólnym rozrachunku jestem w okolicy wyjścia na 0, co nie jest satysfakcjonujące bo w listopadzie byłem na sporym plusie. Kupowałem na majowych dołkach, więc niektóre alty były jeszcze na plus, niektóre na ostry minus np. slp czy dodo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@saintt: racja, gdzieś na poziomie 55-59k odrzucałem oczywiste sygnały za dalszymi spadkami i skupiałem się jedynie na tych pozytywnych, gdyż myślałem, że to nie był szczyt hossy co było błędem