Wpis z mikrobloga

20 lutego – niedziela – ostatni dzień – notka z igrzysk

W komentarzu wołam plusujących wpis z dnia poprzedniego, dziś pod tagiem już ostatni raz :) miłej niedzieli

Kilka słów ode mnie (niżej niedzielne wyniki)

Były to dosyć ciekawe igrzyska, nie brakowało skandali, dopingu, dramatów, słabych wyników Polaków :/ Ale nie brakowało też niespodzianek, np. medal Dawida Kubackiego, przecież bardziej liczyliśmy na Stocha lub Żyłę lub dobre wyniki Piotra Michalskiego w łyżwiarstwie szybkim, rekordów olimpijskich, rywalizacji, dramaturgii i łez szczęścia.

Na tagu #codziennypekin22 , który wymyśliłem było prawie tyle samo obserwujących co na głównym #pekin2022 , za co dziękuję. Sporo osób też wołałem każdego dnia. fajnie, że komuś się chciało to czytać :)

Za dwa lata letnie igrzyska w Paryżu, a za 4 zimowe w Mediolanie.

A i jeszcze dwie sprawy

1) 4 marca zaczynają się igrzyska paraolimpijskie, pomyślałem, że też będę tu wrzucał codzienną notkę, ale pewnie w krótszej formie.

2) 18 marca zaczynają się Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie w lekkoatletyce, będą trwały 3 dni, jeśli chcecie mogę wrzucać wtedy podobną notatkę np. pod tagiem #belgrad2022 i # lekkoatletyka. Na pewno też się będzie dużo działo, a pewnie nie każdemu chce się wszystko oglądać, ale jakiś skrót by przeczytał ;) no i Polacy będą częściej na podium… mam nadzieję.

Co za nami?

Przełożone z wczoraj Narciarstwo alpejskie – start drużynowy: 1/8, 1/4, 1/2, przejazd o 3. Miejsce, finał
zawody te rozgrywane są systemem pucharowym. W każdym pojedynku są 4 wyścigi równoległe, a zwycięzca każdego wyścigu zdobywa punkt dla swojej drużyny (remisowy wyścig to jeden punkt na drużynę). Jeżeli po czterech wyścigach obie drużyny mają taką samą liczbę punktów, wówczas czasy wyścigów najszybszego mężczyzny i kobiety z każdego zespołu są dodawane i wygrywa zespół z najlepszym czasem łącznym.
1. Austria – złoto
2. Niemcy – srebro
3. Norwegia – brąz

9-10. Polska (Maryna Gąsienica-Daniel, Michał Jasiczek, Magdalena Łuczak, Paweł Pyjas)
W 1/8 walczyliśmy z Norwegią i UWAGA, zremisowaliśmy 2-2, Maryna Gąsienica-Daniel i Paweł Pyjas wygrali swoje biegi, niestety łączny czas najszybszej kobiety i mężczyzny mieli Norwegowie

Curling – finał kobiet
Wielka Brytania 10 - 3 Japonia
1. Wielka Brytania – złoto
2. Japonia – srebro
3. Szwecja – brąz

Biegi narciarskie – 30 km kobiet (Izabela Marcisz, Magdalena Kobielusz)
1. Therese Johaug – Norwegia – złoto
2. Jessie Diggins – USA – srebro
3. Kerttu Niskanen – Finlandia – brąz

21. Izabela Marcisz
57. Magdalena Kobielusz

Bobsleje – III i IV przejazd czwórek mężczyzn
1. Niemcy – złoto
2. Niemcy – srebro
3. Kanada – brąz

Łyżwiarstwo figurowe – pokazy mistrzów – bez rywalizacji o medale

Hokej – finał mężczyzn
Finlandia 2 – 1 Rosja
1. Finlandia – złoto
2. Rosja – srebro
3. Słowacja – brąz

Ceremonia zamknięcia to akurat przed nami, ale bądźmy szczerzy, tam nic ciekawego się nie dzieje
12:00 – początek

Kto z Polaków nie zawiódł?
Przynajmniej wg. mnie:
Dawid Kubacki zdobywając jedyny medal dla Polski na tych IO,
Kamil Stoch skaczący znacznie lepiej niż w trakcie sezonu i prezentujący w każdym konkursie wysoką formę,
Piotr Michalski, który był 4. i 5. w łyżwiarstwie szybkim i do medali zabrakło mu ułamków sekund,
Maryna Gąsiennica-Daniel w narciarstwie alpejskim,
Izabela Marcisz debiutująca w biegach i wchodząca zawsze do „30”,
Ola Król i Oskar Kwiatkowski w snowboardzie,
Kasia Kurakova w łyżwiarstwie figurowym no i może jeszcze saneczkarze w drużynówce.
O reszcie nie pisze, bo albo jeszcze dla nich za wcześnie albo po prostu nie warto z racji wieku i słabych wyników.

W przyszłości panczeny, snowboard i narciarstwo alpejskie mogą się u nas naprawdę rozwinąć

Medale Polaków na poszczególnych zimowych igrzyskach:

1956 Cortina d'Ampezzo: 1 medal (brązowy)
1960 Squaw Valley: 2 medale (srebrny i brązowy)

1972 Sapporo: 1 medal (złoty)

2002 Salt Lake City: 2 medale (srebrny i brązowy)
2006 Turyn: 2 medale (srebrny i brązowy)
2010 Vancouver: 6 medali (złoty, 3 srebrne i 2 brązowe)
2014 Soczi: 6 medali (4 złote, srebrny i brązowy)
2018 Pjongczang: 2 medale (złoty i brązowy)
2022 Pekin: 1 medal (brązowy)

Klasyfikacja medalowa jest w komentarzu

Multimedaliści: więcej niż jeden medal zdobyło 105 sportowców, więcej niż 1 złoty zdobyły 22 osoby
Marte Olsbu Roeiseland, biathlonistka z Norwegii, najlepsza z kobiet zdobyła 3 złota i 2 brązy,
Alexander Bolshunov, biegacz bez flagi ( ͡° ͜ʖ ͡°) , 3 złota, srebro i brąz,
I najlepszy na tych IO pod względem liczby triumfów Johannes Thingnes Boe, biathlonista z Norwegii, który zdobył 4 złota i jeden brąz

#hokej ##!$%@? #igrzyska #igrzyskaolimpijskie #chiny #olimpiada
mmm_MMM - 20 lutego – niedziela – ostatni dzień – notka z igrzysk 

W komentarzu wo...

źródło: comment_1645352035HnY9j4SndeNLBrKfvrcIgl.jpg

Pobierz
  • 29
W przyszłości panczeny, snowboard i narciarstwo alpejskie mogą się u nas naprawdę rozwinąć


@mmm_MMM: Jak nie mieliśmy profesjonalnego toru, to w Soczi mieliśmy trzy medale. Teraz żadnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@plackojad: tak, ale medaliści mieli wtedy swoje lata, teraz w kadrze jest większa rywalizacja no i średnia wieku jest niższa. Moim zdaniem po mału się lekko poprawia. Całe szczęście tajner nie odpowiada za sporty łyżwowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)