Wpis z mikrobloga

#quadcopter #diy #programowanie #elektronika #projekt

Wstępny interfejs po stronie komputera do quadcoptera, który buduję :) Najważniejsze funkcje gotowe, na spodzie są tylko wpisane ręcznie różne zmienne, które będą przesyłane z quadcoptera, a jeszcze niżej suwaki jako trymery.

Więcej informacji:

1) Obraz przesyłany jest z kamery telefonu, który będzie urządzeniem pokładowym na quadcopterze

2) Dodatkowo przesyłana jest pozycja na mapie (którą można przybliżać i oddalać) oraz obrót quadcoptera wraz z prędkością silników. Czerwone koła symbolizują tunele quadcoptera, a niebieskie to animacja śmigieł zależna od ich prędkości

3) Telefon na pokładzie zbiera dane z wielu czujników i przesyła je do komputera za pomocą WiFi albo sieci komórkowej

4) Telefon przesyła przez BT do ATmegi informacje o tym, jaką prędkość ma ustawić w ESC (Electronic Speed Controller) za pomocą PWM

Pisałem już wcześniej na #quadcopter, więc jak chcecie to zajrzyjcie :)
Visher - #quadcopter #diy #programowanie #elektronika #projekt

Wstępny interfejs po ...

źródło: comment_kF5brBh1CZuJA6sgKMPaexkthcveirw6.jpg

Pobierz
  • 12
@Szarlejowiec: w planie będzie sterowanie WSAD (przechylanie na boki) oraz strzałki: góra i dół to zmniejszenie/zwiększenie prędkości silników, czyli wznoszenie/opadanie, oraz strzałki prawo/lewo czyli obrót

W przyszłości dodam żeby latał po punktach wskazanych na mapach google.
@BartoszCoyote: wszystko robimy od podstaw z kolegą, części sponsoruje szkoła i do tygodnia powinniśmy je mieć

@Przyglup: opóźnienie jest coś koło 30-40 ms, problem w tym że nie wiem jak strumieniować wideo, więc przesyłam pojedyńcze jpegi, co na nexusie 4 daje kilkanaście FPS najniższej rozdzielczości. Jakby kto miał sposób na to, to prosił bym dać znać :) #programowanie

A no i to jest w zasięgu wifi; przez sieć komórkową to
@Visher: Szukaj czegokolwiek co nadaje/odbiera RTMP, może to być np. flash media server albo darmowy Red5, a może nawet udało by się spiąć bez pośrednictwa z serwerem do jakiegoś dobrego playera. Ogólnie mając jakikolwiek serwer RTMP (czy to będzie "serwer serwer" czy serwer osadzony w aplikacji-playerze) to możesz zrobić prosty transmiter we Flash ActionScript przez NetConnection + NetStream .play( 'strumien' , 'live) i opublikowąć jako normalny flash na stronie - na
@hbpitero: kilkukrotnie brałem się do tematu streamingu wideo przez np. rtmp, jak wchodzę w tą tematykę to czuję się jakbym przeszedł do innego świata, z innymi obcymi założeniami.. mam na myśli, że do tej pory nie spotkałem się z mojej strony z takim niezrozumieniem tematu, no ale brakuje mi wiadomości - w każdym razie spróbuję jeszcze raz.

Co do kosztu quadcoptera, to za super taniego go nie uważam - prawie 1300zł.
@studbazer:

część w C: Eclipse

część w Androidzie i na PC: IntelliJ Idea

miesiąc temu stuknęło mi 19 lat i chodzę sobie do 4 klasy technikum na profilu informatyka. Nie ma to nic wspólnego z moimi umiejętnościami..