Wpis z mikrobloga

Mirki i Marabelki!

Mam do wyboru polecieć w kwietniu albo do Rzymu albo do Neapolu. I stąd też pytanie do Was - które miasto polecacie?
Słyszałem, że Neapol jest dosyć brudny i trochę niebezpieczny, ale z tym bezpieczeństwem to pewnie zależy od nas samych.
Ja sam skłaniam się bardziej w stronę Rzymu. Wiadomo - cudy świata itp

Co sądzicie?

#wycieczka #podroze #wlochy #rzym #neapol #kiciochpyta
  • 9
@SgtPepper1942 W Neapolu najwyżej cię szybciej okradną niż w Rzymie. Mafia włoska też żyje z turystyki i myślę, że to powinno rozwiać twoje wątpliwości.

Jakbym miał wybierać, to też bym poleciał najpierw do Rzymu. Magia tego miasta jest niesamowita. Byłem tam już parę razy i dalej nie zobaczyłem większości zabytków, restauracji, itd.
@SgtPepper1942: z Neapolu możesz się wybrać na super wycieczki jednodniowe, np na wybrzeże Amalfi, Ischię, Capri, Procidę, Pompeje, Paestum - dlugo by wymieniać. Jak ktoś wyżej wspomniał - w Neapolu dużo lepsze żarcie i jest taniej niż w Rzymie. Minusem jest ogromna ilość naciągaczy, żebraków itp
@syberyjskikoala byłem w Neapolu i polecam, niedaleko masz przepiękne wybrzeże Amalfi z niesamowitą ścieżka Bogów, Pompeje i Wezuwiusz

Sam Neapol tani, różnorodny. Ja się w nim zakochałem, choć dla niektórych jest zbyt chaotyczny i brudny.

A Rzym w 2023 planuje.