Wpis z mikrobloga

Ostatnio dość często na Filipinach trafiam na różne sytuacje - brak prądu czy internet i nie jestem w stanie pracować zdalnie.
Przez to dowiedziałem się co to są 'coworking space'.

Najpierw najgorsze na jakie trafiłem, ale w zasadzie przez dobre 2 tygodnie ratowało 'życie', bo na całej wyspie nie było prądu, to stolik i krzesło na korytarzu w Call Center z bardzo słabym internetem (musiałem korzystać ze swojego zapaswego). - koszt to około 80pln/tydzien a później podwyższyli do około 120pln.

Nastepnie po mojej przeprowadzce na inną wyspę nie miałem internetu w domu (a w zasadzie nadal nie mam, przez niezbyt ogarnięta właścicielke) trafiłem do już bardziej profesjonalnego coworking space - koszt 250php (25pln)/dzień - dobry internet, biurko biurowe krzesło. Minus, właściciel akceptował tylko na tydzień, więc 1250php co nie było mi na rękę.

Ostatnie miejsce i chyba najbardziej komfortowe to coworking space połączony z kawiarnia. Krzesła biurowe, biurko a co najważniejsze miejsce, gdzie można się położyć/zdrzemnąć się na poduchach i w sumie również tam pracować. Koszt 320phh (25pln)/24h.

Wydaje mi się, że coraz więcej takich miejsc będzie powstawać zwłaszcza, że covid dał możliwość rozwinięcia się pracy zdalnej a zmiana otoczenia pracy przyda się każdemu.

Jak to wygląda w innych krajach azjatyckich czy Polsce?

#filipiny #azja #polska #coworking
  • 10
  • Odpowiedz
  • 1
@luigi_pl wcześniej Bohol, prąd tam powoli wraca.
Teraz mieszkam w Cebu (dokładniej Lapu-Lapu) na zadupiu. Babka obiecała nam internet (miał być chwilę po naszej wprowdzce) i całkiem spoko sygnał. Okazało się, że sygnał jest słaby i na zapasowym necie mam prędkość maksymalna 10Mbps (średnia to 5) a po kablu musimy sami ogarnąć, bo jej imię zbanowane u operatora który tu jest...
  • Odpowiedz
  • 1
@luigi_pl jak najbardziej. Wcześniej przez 2 lata mieszkałem w Manili i zdarzały się problemy z prądem i internetem.
Condominium z reguły mała generatory i włączają je w razie braku prądu (lepiej się dowiedzieć przed przeprowadzka czy akurat dane Condo posiada).
Jeżeli chodzi o internet to poza netem z telefonu, możesz kupić prepaid wifi - koszt około 1k php a do tego przejściówkę na powerbank.
  • Odpowiedz
  • 0
@FantaZy nie ma co ukrywać, nie ma problemu.
Już nie szukam, bo znalazłem, ale nadal się dziewczyny za mną oglądają.
Oczywiście jeżeli szukasz kobiety (lub partnera) - każdy znajdzie coś dla siebie.
Jeśli tylko na jedną noc to też nie powinno to sprawić trudności. Filipiny były zamknięte przez 2 lata dla turystów, to laski które szukały przygód musiały zadowolić się lokalnymi.
  • Odpowiedz