Wpis z mikrobloga

#rower
Mirki potrzebuje pomocy! Moim postanowieniem na rok 2022 jest nauczyć się jeździć na rowerze! (òóˇ)
Z tego też powodu chce sobie kupić rower, ale kompletnie się na tym nie znam... Myśle o czymś małym, niskim, lekkim, miejskim. Budżet to tak +/- 1500zl
Czy są tu jakieś dobre Mireczki które coś by mi doradziły?
  • 16
@Sheta Są, na sam początek może przejdź się gdzieś do sklepu, Decathlonu i zobacz co ci będzie się podobać i odpowiadać, za tą kwotę to przeważnie trochę tandeta będzie, ale dla początkującego jak najbardziej powinno wystarczyć
via Android
  • 0
@dumpmuzgu
@PanBulibu w ogóle nie jeździłam i chce się nauczyc. Od kogoś nie pożycze (nie mam nawet od kogo) bo wiadomo wywale sie parenaście razy i nie chce komuś psuć roweru. Za to jak patrze na stan tych miejskich rowerów to mnie odtrąca..
@Rafal_Baster moge iść i popatrzeć, tylko na co? Bo wybór koloru to raczej najmniej ważna sprawa xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Sheta: To twoje zdolności psychomotoryczne (w tym poczucie równowagi i balans ciała) są już najpiewniej tak wykształcone, że po prostu usiądziesz i pojedziesz. Wyzwaniem będzie właśnie technika ale to przyjdzie z czasem.

Wybacz ale to trochę dziwne, że rodzice nie nauczyli cię jazdy na rowerze. To dosyć ważna umiejętność nie tylko dla samej jazdy jako takiej, ty pewnie skompensowałaś sobie to inaczej.
via Android
  • 1
@PanBulibu prosiłam o porade w sprawie roweru a nie tego czy jestem normalna czy nie ¯_(ツ)_/¯ i błędnie też myślisz, bo z opisów doświadczeń innych osób dorosłych uczących się jeździć na rowerze wyraźnie można wywioskować, że jest to trudniejsze niż za dzieciaka

@dumpmuzgu o to już jakiś trop! Bo przyznaje że chciałabym jak najniższy, choc jestem wysoka - więc sprawdzajac bede sobie doregulowywac!
@Sheta: czyli jakieś mniejsze kółka i rama, żeby nie trzeba było przez nią skakać. jak to mówią ważna jest pozycja za kierownicą. zeby się nie męczyć jazdą. jakiś typowy miejski rower, bo tam siedzi się bardziej wyprostowanym. wizyta w sklepie wskazana, może obsługa coś doradzi. a tobie podpasuje coś konkretnie. to gorsze niż wybór auta.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sheta: Przepraszam, nie chciałem żebyś poczuła się oceniana, nie taka była moja intencja ( ͡° ʖ̯ ͡°) Moja żona jest pedagogiem, zajmuje się dziećmi z niepełnosprawnościami więc mam już pewne skrzywienie..

Taka ewentualna rada:

Odkręcasz pedały, zniżasz siodełko tak aby stopami dotykać do ziemi. Następnie osoba jeździ odpychając się nogami od ziemi. Po nauczeniu się utrzymywania równowagi przykręca się pedały i zaczyna się uczyć kręcić.