Wpis z mikrobloga

Cześć, niedługo wybieram się w podróż i mam ważne pytanie. Jadę z Warszawy TLK do X, tam przesiadam się w pociąg do Y, z którego ponownie mam przesiadkę do Z. Dodam, że oba do Y i Z są Polregio, na jednym bilecie. Pociąg do punktu Z jest ostatnim w ciągu doby, a z racji notorycznych opóźnień TLK, boję się, że nie zdążę. Czy w takim przypadku dalej przysługuje mi skomunikowanie, skoro przesiadka z TLK do pierwszego PR nie jest ostatnim połączeniem, a jedynie pośrednim?
#pkp #kolej #tlk
  • 7
@ninaineuronki: nie ma czegoś takiego jak "przysługujące skomunikowanie". Jeśli TLK będzie spóźniony to zgłoś to konduktorowi, jak Przewozy Regionalne się zgodzą to ich pociąg poczeka.

Napisz konkretnie jakie pociągi, jaka relacja i spróbuję Ci przewidzieć przyszłość.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ninaineuronki: luzik, zdążysz. Ostatnio pociąg 18114 był spóźniony ponad 15 minut ale mi te Chojnice przytrzymali, miałem na niego 5 osób na przesiadkę.

Najważniejsze żebyś w przypadku spóźnienia zgłosił konduktorowi.
@ninaineuronki: opamiętaj się człowieku, zastanów się, co robisz. @gumpa_bobi: może ma chody. Mnie się dwukrotnie zdarzyło w ostatnim czasie, że pociąg na mnie NIE poczekał w Poznaniu. Przesiadka z jednego pociągu intercity do drugiego intercity planowo 21 min na przesiadkę. Raz zabrakło dosłownie 5min, raz 15.

Warto nadmienić, że w przypadku, gdy pkp wydyma cię na przesiadce, możesz liczyć na absolutny brak pomocy z ich strony. Jedynie zwrócą ci kasę