Wpis z mikrobloga

@europa: No i tu cię mamy. Dlatego jesteście pijawami na zdrowej tkance społeczeństwa. Jakbyście mogli to byście głodnym chleb za pół wypłaty sprzedawali. Obrzydliwe XD
  • Odpowiedz
@europa: Nie własną tylko także cudzą. Jeśli realna stopa procentowa jest ujemna tzn. ze ktoś kto ma kredyt na tym zyskuje (płaci niższe odsetki niż inflacja), a właściciele gotówki tracą (inflacja jest wyższa niż oprocentowanie lokat). Innymi słowy przy ujemnych stopach właściciele kredytów żyją na koszt społeczeństwa.
  • Odpowiedz
@europa: Tak. Inflacja to 9,5%, lokaty to średnio 1,5-2%, a oprocentowanie przeciętnego kredytu to wciąż około 4,5%. Żeby kredytobiorcy nie żyli na koszt reszty społeczeństwa, oprocentowanie kredytu i lokat musiałoby wynosić z 12%.
  • Odpowiedz
@Login23: Dokładnie. Ktoś kto kupił np 3 mieszkania za milion z 4-5 lat temu zrobił deal życia, bo do dziś ma odsetki niższe niż inflacja, wartość mieszkań poszła mocno w górę, do tego zyski z wynajmu. A ciułacz, który nie potrafi w giełdę traci. Współczesne czasy promują tych co żyją na kredyt.
  • Odpowiedz
@Janusz_z_Rivii: #!$%@? jak potłuczony. Od 12 lat spłacam kreskę, pogodziłem się z tym że pewnie do końca życia, a przynajmniej bardzo długo i mam w piździe jakieś zapomogi itp. W sumie to z tego obsranego portalu się dowiedziałem, że coś takiego ma być czy jest, nawet nie wiem. Oczywiście współczuję tym, którzy krechę brali na górce cenowej i najniższych stopach, do tego pod korek swoich możliwości. No, ale tu wychodzi brak
  • Odpowiedz
@Janusz_z_Rivii wąchaj miecz niedorobie i nieuku bez szkoły


@Freyu77: XDDDDDDD frajeeze kupiłem w DE dom za gotówkę a uczelnie wyższą ukończyłem kiedy ty na gowno mówiłeś papu

kredyty są dla ludzi


Zapomniałeś dodać że biedaków którym starzy dali na start miejsce pod mostem XD
  • Odpowiedz
@Blackmore:

Tak. Inflacja to 9,5%, lokaty to średnio 1,5-2%, a oprocentowanie przeciętnego kredytu to wciąż około 4,5%. Żeby kredytobiorcy nie żyli na koszt reszty społeczeństwa, oprocentowanie kredytu i lokat musiałoby wynosić z 12%.


To weź podnieś tak te stopy, to wszystkie inwestycje walną tak, że będziesz lizał tynk ze ścian jak w materiałach TVP o polityce Balcerowicza xD w ogóle ja pierdzielę xD powiązać inflację ze stopami jako życiem na koszt
  • Odpowiedz