Wpis z mikrobloga

Tibia straciła swój klimat na rzecz PG expowisk, w starszych wersjach każde expowisko miało zarysowaną historię i unikatowy styl, amazon camp, kopalnie dwarfów, dragon lair, gobliny, do każdego z tych miejsc prowadziła ścieżka z drogowskazami. Nowe expowiska to wskoczenie w teleport i klepanie obszarowo mobków na jakiejs wyciętej z kontekstu kawałku mapy. Wymieszały się uniwersa mamy do czynienia z robotami w yalahar oraz innymi bezpłciowymi potworkami. W grze nie czuć spójności tak jak to było np w 8.0. Ta gra jest już nie do odratowania.
#tibia
  • 11
@varres: @Fleks: Jak dla mnie jeszcze Yalahar/Zao ujdzie, jest rozbudowana fabuła, ciekawe questy, ale taki Rosh/Oramond i wszystko nowsze to już wieje OTSem, wchodzisz i od razu od statku masz pełno mobów. Też mnie boli że fajne klasyczne questy takie jak POI/INQ/WOTE zastąpiły gównotaski, w stylu zabij X minibossów, dostań Y tokenów, zbierz Z osób i bij bossa, powtórz do zesrania.
@Kashankovsky: co. XD Dla mnie właśnie Yalahar jest mega #!$%@? z 2 powodów. Raz - zrobili na pałę niczym Banutę - idź do NPC, zrób misję, wróc, weź misję etc. etc. Dużo lepiej w przypadku Yalahar wypadłoby gdyby w każdym sektorze byli ukryci szpiedzy dobrej i złej strony. Im byśmy raportowali i od nich brali kolejne wskazówki/zadania. Za to Oramond ma mnóstwo małych misji które możemy wykonywać. Wiadomo, że większość graczy
@Fleks: to prawda. jeszc?e czasy svargrond/liberty bay ich sąsiednich mini wysp były okej ale potem tibijka się załamała. a zarżnąłby jeszcze w taką z wersji od 6 do 8.6 ehh żeby takie legitne serwerki powstały. wiadomo że każdy by wiedział już co robić i nie byłoby już tak dużo odkrywania i eksploracji lecz samo pvp i ogólny klimat warty spróbowania
Bić frosty na okolnir na 500lvl?

@varres:
Dla ciekawostki dodam ze w latach 2010-2011 top 3 Tibii wlasnie tak wbijalo pierwsze 500 lvle. Na serwerze na ktorym gralem (Harmonia) Scorpion Andree swoja droge do 500 lvla spedzil wlasnie na frostach xD wbil tam jakies 100-200 lvli, jesli byl online to wiadomo juz gdzie przebywal
@Fleks:
1. To prawda, że dawniej jak sobie pomyślę to było takie spójne. Ale myślę, że nikt na to uwagi nie zwracał.
2. Gram w tibię teraz bardzo rzadko. Mimo, że podobała mi się stara tibia itp. to nie wyobrażam sobie, że teraz expie i wbijam 1 lvl 10 godzin

@NagiMiecz: dla mnie tibia się skończyła wtedy już totalnie jak wprowadzili to, że gracze mogą przechodzić przez siebie.
No i
@Fleks: Oj tak byczq +1, zwłaszcza bagna Venore z Villą Scapulą i smutną historią Black Knighta, czy zawiły Kazordoon z fortecą, salą tronową, itd. Cały content przed Darashią/Ankh deklasuje wszystko to, co dodali później.

Szczytem absurdu jest dla mnie dziura obok Dwarf Bridge (czyli obok lokacji dla low lvli), gdzie dodali jakiś z dupy teleport i elementale dla high lvli. To pasuje tam jak pięść do nosa.
@Fleks: Chyba dlatego prawie całe życie grałem rookstayerem, tam najdłużej chyba zachował się dawny klimat. Pamiętam, że jeżeli w jakiejś jaskini mieszkały np 4 orki to były tam też 4 łóżka, a także ognisko, jakieś śmieci itd. Miało się wrażenie, że one naprawdę tam mieszkają, wszystko było dopracowane (,)