Wpis z mikrobloga

@bruuh: skoro Twoja robocizna kosztuje więcej niż ten "zamiennik" to stać Cię spokojnie na oryginał który będzie działać tak jak powinien a nie będzie zdychać 60% szybciej tak jak ten zamiennik.
Największym kosztem baterii są ogniwa. Dobre ogniwa kosztują potem dochodzi kwestia marży. I to jest jedyne miejsce gdzie można coś ugrać ale trzeba to zrobić samemu. Chińczyk również chce mieć co do garnka włożyć zatem z marży raczej nie zejdzie
@bruuh: mam taką, tzn wygląda z zewnątrz tak samo ;) ku mojemu zdziwieniu PCB zawiera BMS. Pojemność to pewnie ściema i dostaniesz 3.5-4Ah ale wtedy zakładasz spór i aliexpress zwraca połowę pieniędzy. (trzeba mieć twarde dowody - jakieś urządzenie które zmierzy pojemność) Ze zwrotem nawet jak to są słabej jakości ogniwa to się opłaca
@Zrzyck: to że pojemność to ściema to widać gołym okiem chyba że po tych ogniwach przejechał walcem, na oko to 4-5Ah max ( ͡° ͜ʖ ͡°) no ale w dalszym ciągu to oszczędność ponad 250zł na jednym akumulatorze
@bruuh

Żadnych aku z aliexpress,akurat zakupiłem raz aku do ryobi żeby obsłużył szlifierkę katowa- pojemność wynosiła może z 50% deklarowanej.Ogniwa które rzekomo miały być Samsunga miały naklejona naklejkę Samsunga,a były noname.Ja kompletnie nie polecam.
@bruuh: jak twoja robocizna kosztuje więcej to domyślnie stać cię na zakup porządnej oryginalnej baterii ryobii więc nie cebul i kup jak człowiek z droższym czasem niż ten zamiennik :)
@dumspiro: to że mnie stać nie znaczy że muszę tyle wydać jeśli istnieje tańszy odpowiednik który robi to samo za połowe ceny ... zawsze wszystko z automatu kupujesz najdroższe? to po co sie wypowiadać pod tagiem ryobi?
@bruuh: nie znaczy noc. Istnieje odpowiednik, który jest z jakiegoś powodu tańszy. Konkretnie chodzi o jakość co względem teoretycznej korelacji inteligencja- zarobki powinieneś wiedzieć. Nie kupuje najpierw ogarniam temat a później się decyduje biorąc wszystkie za i przeciw. Chcesz zaoszczędzić to ci mówię rób sam z oryginalnych podzespołów tj akumulatorów, porządnego bmsa i przykładowo używanej obudowy kupionej za grosze z zepsutej baterii. Jeśli cię to nie interesuje to albo płacisz połowę
@bruuh: kupujesz zamiennik masz powiedzmy 50procent sprawności, wydajesz więcej masz większą jakość. Nie opłaca ci się robić to kupujesz np oryginał. Zależy co i do czego potrzebujesz
Konkretnie chodzi o jakość


@dumspiro: w większości przypadków chodzi o marże nie o jakość.. rozkręć sobie kiedyś narzędzia ryobi to w środku znajdziesz zwykłe zasilacze z aliexpress schowane w grubym plastiku żeby wyglądało porzadniej.

Nawet jeśli ten zamiennik ma połowe tego co deklaruje sprzedawca to i tak jest MEGA róznica w cenie względem oryginału no to ktoś tu z kogoś idiote robi i albo te zamienniki padają po dwóch tygodniach i
@bruuh: kup co chcesz. Twoja sprawa i twój wybór, zamienniki to gwno ale skądś się ta cena bierze. Robiąc sam na podzespołach np smasunga (mówię o ogniwach) i chińskim bmsie wyjdzie ci podobnie co zamiennik z o niebo lepsza jakością. Tak, marzą ryobi jest duża ale większą pewność że cie nikt nie kopnie w dupę na zasadzie gwarancji do bramy o się nie znamy. Tyczy się to wszystkich elektronicznych sprzętów i