Wpis z mikrobloga

Ile płacicie za swoje ubezpieczenia na życie?
Zbliża się u mnie kolejna rocznica polisy i zastanawiam się czy oby nie przepłacam.

Mój przykład:

- 37 lat
- śmierć: 200 000 pln
- wypadek: 200 000 pln + 400 000 pln = 600 000 pln
- składka: ~210 pln/m-c

#ubezpieczenia
#finanse
  • 17
  • Odpowiedz
@E_L_: Wiesz o tym, że w przypadku rzeczywistego zgonu ubezpieczalnia wydyma Twojego denata, a Twoi najbliżsi uja dostano? Te polisy to przekręt jakich malo, zarabiają na tych skladkach, ale żadnych odszkodowan nie wypłacajo
¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@E_L_: Na jak długi okres masz ubezpieczenie?
O co chodzi w tym "WYPADEK" śmierć w wyniku wypadku czy jakieś NNW?

Jeśli dobrze rozumiem:
ryzyko śmierci bez względu na przyczynę - 200k
śmierć w wyniku wypadku - 400k (pytanko czy każdy wypadek czy tylko komunikacyjny)

210 zł miesięcznie

Ciężko określić czy dużo czy nie. Bo jak masz polisę do 69/70 roku życia to cena będzie dużo większa niż jakbyś miał polisę do
  • Odpowiedz
@Rokacy: Nie, a o co chodzi? Po prostu mówie, ze ubezpieczalnie to mafie. Było setki przypadków jak ubezpieczalnie w razie czego urywali kontakt i tyle ich widziałeś. Najlepiej to samemu oszczędzać i powiększac swój dochód
@E_L_: Nie sluchaj ---> @Rokacy: Bo to albo agent ubezpieczeniowy, lub jakis gówniarz ktory myśli ze jak jego rodzice maja taka polise to tak wszyscy powinnismy też posiadac

@Rokacy Usuń konto
  • Odpowiedz
@E_L_: ja mam ubezpieczenie z pracy, zgon 155k, w skutek nw 310k za 63 złote miesięcznie, także Twoje wydaje się być bardzo drogie. W poprzedniej pracy miałem podobny pakiet prawie za darmo bo firmy często to pokrywają
  • Odpowiedz
@Rokacy: nie porównujmy ubezpieczeń grupowych z pracy do indywidualnych ofert. Grupówki zawsze będą tańsze, bo ryzyko dzielone jest na wszystkich pracowników i zależy od wieku pracowników.
  • Odpowiedz
@insurance: 200 000 pln na wypadek śmierci + 200 000 pln jakikolwiek wypadek + 200 000 pln wypadek komunikacyjny.
Ubezpieczenie jest zawarte na 30 lat
  • Odpowiedz
@E_L_: porównaj OWU, bo w jednym przypadku zgon to zgon a w drugim to zgon w wyniku potrącenia przez autobus w poniedziałek o 21:37 - diabeł tkwi w szczegółach
  • Odpowiedz
@janinapomidor: @E_L_: Już mówię, przy ubezpieczeniu na wypadek zgonu ,,z każdej przyczyny" (z nazwy) jest tak samo jak z każdym innym ubezpieczeniem, każdy ubezpieczyciel ma swój zakres za co odpowiada a za co nie. Każda polisa ma jakieś wyłączenia, np w przypadku zatajenia jakichś schorzeń lub samobójstwa (przez kilka lat) i niektóre firmy mają jeszcze inne wyłączenia, jedne mają więcej jedne mniej. Nie zawsze składka jest wyznacznikiem i nie zawsze
sayanek - @janinapomidor: @EL: Już mówię, przy ubezpieczeniu na wypadek zgonu ,,z każ...

źródło: comment_1645115018UO2ASGqw1xlaf45cRQvMsI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz