Wpis z mikrobloga

Cześć,
za dwa tygodnie odbieram swoje mieszkanie. Jest to mieszkanie w bloku w starym stylu. Będę chciał je trochę odświeżyć - zerwać boazerię, zagładziować ściany itp).
Problem w tym że nie za bardzo się na tym niestety znam. Łazienkę będzie mi robił fachowiec, natomiast resztę chcę zrobić własnymi siłami lub z pomocą kolegów. Macie może jakieś ciekawe poradniki jak się przygotować do takiego remontu, co warto wiedzieć, czego się wystrzegać?
Niestety na co dzień zajmuje się bardziej nowymi technologiami niż operowaniem młotem i poziomicą, ale bardzo chcę się nauczyć i większość prac wykonywać samodzielnie. Macie coś godnego polecenia?

#mieszkanie #remontujzwykopem #remont #budownictwo #budowadomu #kiciochpyta
  • 13
  • Odpowiedz
@ATLETICO: Zacznij od zakupu zestawu wkrętarki z dwoma akumulatorami oraz wiertarki młotoudarowej, jak dla mnie takie must have przy planowanych remontach. Zacznij sobie oglądać schematy kabli i jak kłaść instalacje prądowe, bo pewnie wypada wymienić instalacje i są pewnie jeszcze kable miedziane. Możesz pomyśleć o tym, aby kable skrętki były pochowane w ścianie, aby nie ciągnąć kabli do internetu. Jak pomontujesz kable to w ostateczności możesz wezwać elektryka z uprawnieniami, aby
  • Odpowiedz
  • 0
@Tatiagla akurat instalacja elektryczna jest wymieniona, jedynie z tą skrętką warto przemyśleć. Co do elektryki to akurat jestem spokojny, bo mam ojca elektryka :)
  • Odpowiedz
@ATLETICO: ja bym jeszcze dodał, żeby się rozejrzeć za wypożyczalnią sprzętu budowlanego. Nie zawsze musisz wszystko kupować od razu (chociaż wiertarkę czy wkrętarkę to raczej takie podstawowe, że warto), ale inne rzeczy (np. żyrafę) lepiej czasami wypożyczyć na parę dni lepszej klasy, niż kupić marketówkę na jeden użytek.
  • Odpowiedz
@ATLETICO: Jak z elektryką pójdzie prosto, to też warto przemyśleć czy nie dołożyć więcej gniazdek do kontaktów. Czasami w starym budownictwie ich układ jest nielogiczny i mało praktyczny. W kuchni warto pomyśleć czy idzie zrobić siłę (ojciec Ci to ogarnie) jeśli myślisz o kuchence indukcyjnej. Do tego warto też w kuchni zrobić w ścianie jakby dwa odpływy na wodę jedno ze zlewu, a drugie połączone do ewentualnej zmywarki no i wyjście
  • Odpowiedz
@ATLETICO: Stąd jak widzisz, młotoudar to jest taki obowiązkowy gadżet do remontu w domu, a nie daj boże masz mieszkanie w płycie to docenisz. Do samej kuchni pewnie bym zamontował z 10 gniazdek, bo 5 na dole, aby podłączyć urządzenia "stałe" które będą wkomponowane w meble no i parę gniazdek nad blatem, aby podłączać sobie urządzenia typu czajnik, sokowirówka itp. Pod tym względem potrzeba dużej wyobraźni i patrz na mieszkanie praktycznie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ATLETICO: jak się na tym nie znasz, to czemu chcesz sobie krzywdę robić i uczyć się na swoim? Nie dość że #!$%@? to i kasę na materiał wydasz 2x bo później na poprawkę weźmiesz kogoś
  • Odpowiedz