Wpis z mikrobloga

Niedługo mam mieszkanie do obioru i zastanawiam się jak ogarnąć temat inteligentego domu. Chcę jakieś LEDy, żaluzje elektryczne, czujniki temperatury i oświetlenia (żeby sterować żaluzjami, grzejnikami), być może jakieś czujniki ruchu do oświetlenia w nocy, czujniki zalania wodą, dymu itp...
Jaki jest najlepszy system do tego? Najlepiej żeby nie działał w chmurze, tzn żeby nie było tak, że jakaś firma się zawinie i wszystko przestanie mi działać. Jestem programistą więc w razie czego ogarnę sobie jakiś kod jeżeli chodzi o samą automatykę. Potrzebuję tylko wiedzieć od czego najlepiej zacząć tzn jaka centralka, a może po prostu malinka z jakimś programem do takich rzeczy?
#smarthome #inteligentnydom
  • 12
@QuakDev: W sumie jak tak myślę, to może nie działać stricte LAN gdy używaż aplikację na mobile ponieważ autoryzowana jest poprzez ich usługę. Generalnie całość automatyzacji działa gdy nie ma internetu w domu. System jest rozbudowany i ma integracje z wieloma innymi firmami, widzialem gdzies nawet integracje z oswietleniem i roletami ikea. Pozniej wypne WAN ze switcha i napiszę jak to wygląda
@stefan-trzcina: przepraszam, ale jeśli nie masz siły albo chęci żeby znaleźć instalacje HA a potem poradnika z instalacji cc2652p + ZigBee2MQTT to lepiej wyślij maila do fibaro albo innej dużej firmy z prośbą o wycenę. Każda nowa funkcjonalność HA wymaga szukania poradników.