Wpis z mikrobloga

#gielda #podatki

cześć. w tym roku chyba popełniłem błąd w rollowaniu podatku.
Spodziewałem się straty a tymczasem zakończyłem rok zyskiem ;)
Oczywiście nie byłoby w tym nic złego gdyby nie to, ze od początku grudnia wiadomo co sie dzieje i teraz już jestem na minusie sporym. Ale do rzeczy....

Kupiłem akcje 1000 akcji za 40zł. - spadły do 35.
Pewnego dnia sprzedaje je wszystkie za 35000 (mam 5k straty) i tego samego dnia odkupujęw podobnej cenie - to liczy mi się do zrollowania podatku i wykazaniu straty 5tys?
Jestem wkurzony bo sądziłem, ze tym mechanizmem uniknę płacenia podatku od zysków kaptalowych - a tymczasem na pit 8c nie mam straty która wyliczylem sobie "ręcznie"

Czy te pieniędze muszą "odleżeć" np 24 godziny do zaksiegowania, zebym mógł odkupić papier o odliczyć podatek?
Pierwszy raz miałem taki przypadek, zeby odkupić ten sam walor rolujac podatek :/
Zawsze działąo :(
  • 14
  • Odpowiedz
@picasssss1: no cóż... szlag trafil bombki choinki nie będzie...

No dobra... miałem średnia cenę zakupu 40. sprzedałem i szybko odkupiłem.
Teraz w aplikacji mam średnią cenę zakupu 35. I choć urosło do 38 to dalej nie chce.
Jeżeli dziś sprzedam to wóczas bedzie mi to policzonejako strata 40-38 ?

bo chyba nie zysk 35 -> 38 :)

Porażka ze nie pomyślałem o tym wcześniej.
  • Odpowiedz
@picasssss1: orientacyjnie - coś tam się pewnie zmieniło

Plan był taki, zeby wyjść na przełomie roku a tymczasem już luty. Wisze na hakach na kilku spółkach i nic nie wskazuje że coś się zmieni :/

Putin obstawia shorty i śmieje się z głupoty zachodnich polityków.
  • Odpowiedz
@picasssss1: już wyleczyłem sie z banana dlatego chciałem wycofywac pieniadze.
W stanach jak firma ma perspektywy to rośnie, powoli albo szybko ale k... ciagle rośnie!

u nas moze być zajebista spółka a po ogłoszeniu swietnych wyników finansowych poleci w dół bo ktoś stwierdził, ze pora zrealizowac zyski i jeden podmiot potrafi wywołać panike na rynku.

pump and dump.
  • Odpowiedz
@ZaczynamNaZielono pamiętaj o zasadzie first in first out - nie liczy się średnia cena która masz na walorze tylko cena za jaką kupiłes akcje które kupiłeś najdawniej. A co do takiego sprzedawania i odkupywania to oczywiście częsta praktyka, chociaż dość wątpliwą prawnie :)
  • Odpowiedz