Wpis z mikrobloga

@PortiMeo: @r3kc4H: @PortiMeo: Na typowym swiatlowodzie wyciagneli by wiecej, to sa parametry typowej kablowki, jesli masz jako alternatywe Vectra czy Netie tez na kablowce predkosci beda podobne jak nie nizsze.

Musialby byc wlasnie typowy swiatlowod i operator ktory oferuje wyzszy upload, nie kazdy udostepnia wyzsze wartosci a ktos jeszcze sie napali na Orange i okaze, ze ma tylko Neostrade.
Mimo tak małego uploadu od paru dni od wieczora do nocy spada do blisko 0.


@Prawilny_Anon: taka informacja jest nic nie warta bo to jakie parametry osiągasz zależy od infrastruktury lokalnej. Nawet miasto to jest o wiele za duży obszar, żeby w ten sposób porównywać. Przykładowo u mnie UPC działa zajebiście, a mam w jednej okolic już 8 lat internet od nich. Awarie na palcach jednej ręki mogę policzyć, łączny downtime
Vectra czy Netie tez na kablowce predkosci beda podobne jak nie nizsze.


@krzywy_kanister: i czemu łgasz? Jakie #!$%@? niższe głąbie, Vectra daje 60Mbps up (też mało, ale lepiej niż żenujące 40 Mbps UPC).
Żeby było więcej to musi być pełna implementacja DOCSIS 3.1, co jeszcze nie ma miejsca, poza np. miejscowo w Warszawie gdzie jest oferta 1,2Gbps po koncentryku z uploadem 90Mbps, ale nawet tutaj nie ma się co szału spodziewać
@FrasierCrane: Moze czytaj ze zrozumieniem to co cytujesz zanim nazwiesz innych głąbem? Podobne jak nie nizsze, 60mbs oferuja i UPC i Netia a te 90 mbs no to niezle, jakis marginalny zasieg na skali kraju czy 1,2 downloadu ktory realnie nie robi roznicy. Tyle sie gada o tym ulepszaniu docsisa, jakies teoretyczne predkosci ale upload zostaje biedny.

UPC oferuje swiatlowod tylko i tak konczy sie on modemem docsis jesli wstawiaja RFoG.