Wpis z mikrobloga

Samotność jest zabójcą. Okazało się, że bardziej przybliża ryzyko śmierci niż zła dieta, otyłość, picie alkoholu i brak ćwiczeń fizycznych, szkodzi podobnie jak intensywne palenie.

Metaanaliza, w której zestawiono i przeanalizowano wyniki prawie 150 badań, opublikowana w periodyku "PLoS Medicine" podkreśla wpływ samotności na zdrowie.

Badania wykazują, że jakość relacji społecznych jest około cztery razy ważniejsza dla zdrowia fizycznego i psychicznego emerytów niż stan ich finansów. Nasza ignorancja zdrowotnych skutków samotności wynika z tego, że w codziennych rozmowach na temat zdrowia pomijamy ją milczeniem.

#feels #samotnosc #psychologia #przegryw #depresja

(,)
  • 15
Ale samotność dokucza także osobom młodym niezależnie od ich statusu społecznego, który wynika z wykształcenia, ze stanu cywilnego czy z wykonywanego zawodu. Duży wpływ ma natomiast status ekonomiczny - im jesteśmy biedniejsi, tym stajemy się bardziej wycofani społecznie, a ubóstwo sprawia, że zaczynamy być odrzucani przez społeczeństwo.
Badania ogólnoeuropejskie opublikowane przez Eurostat pokazują, że osoby zarabiające najniższą krajową są niemalże o 50 proc. bardziej wycofane i wykluczone społecznie od tych, których zarobki
@greenballz: mnie zawsze zastanawia jeśli chodzi o samotność to czy to wszystko tyczy się równie osób które lubią być same i np świadomie wyprowadzają się na odludzia czy jakieś samotne latarnie morskie. Czy samotność działa zawsze źle na człowieka, nie ważne co czuje czy tylko na tych którzy to odczuwają i przeżywają
@zjerycha ja lubię być sam przez większość czasu, zawsze byłem trochę takim odludkiem, ale w jakimś stopniu potrzebuję towarzystwa. Od jakiegoś czasu prawie nie mam życia towarzyskiego, nie mam też dziewczyny/żony, i muszę przyznać, że mocno to odczuwam.
Jeśli są ludzie, którzy lubią taką skrajną samotność, to im zazdroszczę, że tak potrafią.
@greenballz: ja od 8 lat nie mam żadnych znajomych, z domu wgl nie wychodzę ani nigdy na żadne imprezy czy wgl żeby z kimkolwiek wyjść, brak dziewczyny tak samo, kiedyś miałem 3 znajomych po 1 w każdej szkole podstawówka gimnazjum liceum z którymi coś tam w szkole rozmawiałem czy coś xd a potem się tak urywał kontakt bo nie chciało mi się xd dziwny jestem #!$%@?, ale to chyba genetyczne bo
@Quimeen: a to takiego stanu emocjonalnego to nie miałem raczej, zdarza mi się tylko być czasem znudzonym lub smutnym z powodu że np nie mam ochoty nic obejrzeć albo pograć, ale przechodzi mi w kilka godzin a zdarza się max 3 razy w roku xd
Duży wpływ ma natomiast status ekonomiczny - im jesteśmy biedniejsi, tym stajemy się bardziej wycofani społecznie, a ubóstwo sprawia, że zaczynamy być odrzucani przez społeczeństwo.

Badania ogólnoeuropejskie opublikowane przez Eurostat pokazują, że osoby zarabiające najniższą krajową są niemalże o 50 proc. bardziej wycofane i wykluczone społecznie od tych, których zarobki są powyżej średniej kwoty wynagrodzenia.


@greenballz To ma dwie strony, bo np. "dynamiczniaki" mniej boją się podejmować nowe wyzwania - takie jak
Badania wykazują, że jakość relacji społecznych jest około cztery razy ważniejsza dla zdrowia fizycznego i psychicznego emerytów niż stan ich finansów. Nasza ignorancja zdrowotnych skutków samotności wynika z tego, że w codziennych rozmowach na temat zdrowia pomijamy ją milczeniem.


@greenballz: takie głupie pytanie, czy tym badaniu postarano się wyeliminować podstawowy błąd/bias tego typu badań i w obu grupach były osoby o tym samym stanie zdrowia - czy porównano dynamicznego Oskarka z
@KubaGrom to chyba wygryw ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@megawatt ¯_(ツ)_/¯ nie mam pojęcia jak przeprowadza się tego typu badania, ale wydaje mi się, że chyba sprawdzają stan zdrowia przed jego rozpoczęciem. Przecież w innym wypadku nie miałoby ono sensu przecież