Wpis z mikrobloga

Jest sens kupować interfejs jeśli nie mam żadnego wzmaka? aktualnie gram wpinając się w PSR S770 (tam są efekty ale takie se) + kolumna aktywna do starego z zespołu ( ͡º ͜ʖ͡º), myślicie że interfejs będzie wygodniejszy czy lepiej sobię normalnego wzmaka kupić? głównie to bym ćwiczył na słuchawkach i jakieś wtyczki w Abletonie bym sobie odpalił, no i interfejs by mi się też przydał w przyszłości do podłączenia monitrów bo też działam sobie z produkcją ale narazie tylko na słuchawkach jadę.
#gitara #gitaraelektryczna #gitarabasowa #produkcjamuzyki #ableton
  • 19
Jest sens kupować interfejs jeśli nie mam żadnego wzmaka?


@Uczaj: Jest sens. Jest tyle darmowych VST w internecie, że aż głowa boli. I są doskonałej jakości.

myślicie że interfejs będzie wygodniejszy czy lepiej sobię normalnego wzmaka kupić?

Grałem na słuchawkach do porzygu i w końcu kupiłem lampiaki do grania w chałupie, podczas gdy stuwatowa głowa sobie stoi i robi na razie za mebel. Enough said.
Dopóki nie zaczną Cię małżowiny uszne
@GhostTrick: Kupiłem jakiś czas temu białego kruka, tj. combo JVM-1 od Marshalla, tylko to już jest raczej niedostępne w normalnej sprzedaży. Świetny piec, zdecydowałem się na niego, bo jednak JVM leży mi bardziej, niż DSL, jeśli chodzi o charakterystykę przesteru, niemniej DSL-1 IMO też urywa jaja i jest o wiele tańszy.
Fun fact: przy odrobinie inwencji można do tych wzmaków w wersji combo wstawić głośnik 10" i dopiero wtedy się otwierają.
@Mr_Hand_of_Fate: w sumie kiedyś miałem ambicję złożyć sam takiego 1W z jakiegoś schematu, pewnie te Marshalle to mega proste konstrukcje.

JCA2212C, którego wyrwałem na OLX za 700 zł


Niezły fuks za wzmacniacz tej klasy (Soldano)... 700zł to tyle co za jakiegoś tranzystorowego piździka dla początkujących ;)
@GhostTrick:

pewnie te Marshalle to mega proste konstrukcje

Hmmm jakby to były konstrukcje point - to - point, to pewnie tak, ale tutaj raczej trzeba by mieć pcb. Może jakieś biegają po necie.
JVM może być trudniejszy, bo tam jednak jest kilka poziomów gainu na kanale OD.

700zł to tyle co za jakiegoś tranzystorowego piździka dla początkujących ;)

No, 2 lata temu. Teraz chodzą niemal 2 razy drożej, ale w sumie
@Uczaj: ew. zamiast/oprócz interfejsu możesz kupić jakiś procesorek cyfrowy typu mooer ge250 albo nux mg30 (w sumie zależy od budżetu bo masz też line6 albo fractala itd) i wpinać prosto do słuchawek albo do kompa. Z automatu masz wtedy kupę brzmień do wyboru i wbudowane efekty. Też bardzo wygodne jako opcja do domu.
@size: W tej półce cenowej zdecydowanie poleciłbym Mooera, bo o ile jakość symulacji jest porównywalna między Nuxem, Mooerem czy Line6, to Mooer od wersji GE 250 ma taki bajerek, który nazywa się "tone capture", co jest ubogą wersją modelowania znanego z Kemperów. Wprawdzie wprowadzenie do urządzenia wymaga pewnych umiejętności w nagrywaniu, jeśli ktoś chce sobie "zapisać" sprzęt, na którym gra normalnie (wzmak + paczka), ale po pierwsze, można też zapisać sobie
@Uczaj: @Mr_Hand_of_Fate: na pewno przewagą takiego procesorka (niezależnie od tego który wybierasz) nad interfejsem + wtyczkami VST są wygoda i łatwość obsługi (pstryk i grasz vs. odpalenie kompa, odpalenie softu itd.) oraz brak latency, które jednak w przypadku grania przez kompa jest i czasem jest mega wyczuwalne.
jakość symulacji jest porównywalna między Nuxem, Mooerem czy Line6, to Mooer od wersji GE 250 ma taki bajerek, który nazywa się "tone capture"

takiego procesorka (niezależnie od tego który wybierasz) nad interfejsem + wtyczkami VST są wygoda i łatwość obsługi (pstryk i grasz vs. odpalenie kompa, odpalenie softu itd.) oraz brak latency


@Mr_Hand_of_Fate: @size: @Uczaj:
Też warto wspomnieć, ze kiedys tani interfejs mial przewagę nad takimi X3 czy HD,
@Uczaj: interfejs jest o tyle fajny, że jak zapniesz do tego jakiś kombajn typu Amplitube czy inny Guitar Rig to masz dziesiątki brzmień wzmacniaczy i efektów w jednym programie z praktycznie niesłyszalną latencją wieć możesz brzmieć jak chcesz w domowym studio.
@size: @GhostTrick: @LordLookas: @Mr_Hand_of_Fate: Dzięki panowie za odpowiedzi,rozważam Audient id4 MKII. Mysląc przyszłościowo chciałbym popdiąc do niego monitory, mikrofon na xlr, a narazie ćwiczyłbym na gitarce a odsłuch byłby na słuchawkach. Mam jeszcze problem z Abletonem, gdy jest odpalony wycisza mi praktycznie cały system i słychać tylko Abletona, myślicie że sterowniki dedykowane do interfejsu by rozwiązałby ten problem? Co do procesorów które wymieniliście pewnie to spoko opcja ale
@Uczaj: ja niestety nie jestem tak obcykany jak koledzy powyżej ;) ale nadmienię tylko, że każdy procesor to zarazem także interfejs (przy wpięciu w trybie DRY działa on jak zwykły bypass między gitarą i kompem), więc teoretycznie powinieneś na nich również osiągać to, co opisujesz. Oczywiście wtedy dochodzi jeszcze aspekt cenowy, bo jednak za 600 PLN to trudno kupić wypasiony procesor (choć NUX MG300 za tę kasę jest całkiem spoko). Ale
Mam jeszcze problem z Abletonem, gdy jest odpalony wycisza mi praktycznie cały system i słychać tylko Abletona, myślicie że sterowniki dedykowane do interfejsu by rozwiązałby ten problem?


@Uczaj: Nie używałem już dawno Asio4All, ale wydaje mi się, że one właśnie obsługiwały u mnie "albo albo", system albo Abletona. Jeśli ich używasz, to w prawym górnym rogu Abletona, tam gdzie jest pasek z procentowym wykorzystaniem procesora, możesz na niego dwa razy kliknąć
każdy procesor to zarazem także interfejs (przy wpięciu w trybie DRY działa on jak zwykły bypass między gitarą i kompem), więc teoretycznie powinieneś na nich również osiągać to, co opisujesz.

Ale może niech mnie ktoś najwyżej sprostuje, jeśli gadam bzdury ;)


@Uczaj: @size: Jedyny problem takiego rozwiązania to latencja. Większość procesorów ma ją wyższą niż nawet budżetowe interfejsy. Procesory raczej mają w sobie ten interfejs do nagrywania brzmień z procesora
@GhostTrick: Więc zdecyduje się na interfejs gutiar rig + słuchawki,potem wpadnie pewnie jakiś wzmak i procesor ale to jak już będę umiał więcej na gitarce bo narazie to cienki jestem
@Uczaj: interfejs gutiar rig? Chodzi o ten Native Instruments?

Jeszcze poprawka do tego co napisałem, nowsze/droższe procesory mogą mieć też lepsze sterowniki USB niż kiedyś i lepszą latencję. W każdym razie jak coś wybierasz, to poszukaj wpierw *nazwa interfejsu* + "usb latency".

Jak zaczynasz, to szczerze bierz byle co, byle zacząć grać, bo i tak nie wiesz jeszcze czego potrzebujesz, a ważniejsze to zacząć ;) Równie dobrze "na już" możesz za
@GhostTrick: Nie nie, bardziej mi chodziło o to że bym sobie odpalił np w Abletonie guitar rig lub Amplitube interfejs wezme ten Audient, głównie mi na nim żależy bo w przyszłości do produkcji bym sobie kupił słuchawki np DT 770 Pro który potrzebują tych 250 ohm a ten behrigner chyba nie pociągnie tych słuchawek i będą cicho
Audient, głównie mi na nim żależy bo w przyszłości do produkcji bym sobie kupił słuchawki np DT 770 Pro który potrzebują tych 250 ohm


@Uczaj: Tu masz rację, to jest bardzo ważne (dopasowanie słuchawek do wyjścia interfejsu). Jeśli ten Audient ma wyjście pod takie pro słuchawki, to jesteś na dobrym tropie. On też chyba ma niezłe preampy relatywnie do innych budżetowych interfejsów.
@GhostTrick: Kupiłem tego Audienta na Thomannie tylko w zamówieniu piszę że kosztowało wszystko 138 euro. Kupiłem za pobraniem, będe musiał zapłacić w Euro przy odbiorze? ( ͡º ͜ʖ͡º)

edit: Dobra jednak w złotówkach :) Mam nadzieje że będzie chodzić ten interfejs