Wpis z mikrobloga

@ElCidX: ja mam przedni zderzak z dziurą, na klapie bagażnika dwa wgniecenia. Taki kupiłem, a na razie mam ważniejsze wydatki niż wygląd samochodu (opony, a do tego skrzynia mi wysiadła wczoraj :( ).
  • Odpowiedz
@ElCidX: srebrny MK1, 3d, 1.4 (niestety, chociaż nie jest tragicznie, a spalanie na poziomie 6.8l 70% trasa+30% wrocław jest git), rocznik 2000. Mocy trochę brakuje, ale na czas studiów lepiej było wyważyć spalanie/moc, bo pieniędzmi za bardzo nie śmierdzę ;).
  • Odpowiedz
@ElCidX: jak juz o toyocie mowa...mam taka ale po lifcie i miala juz 2 dzwony przodem i nie wypalily poduszki (nie byly to mocne dzwony, bardziej stluczki) ale tydzien temu juz maska ucierpiala i mysle ze poduszki powinny wystrzelic.Ale w miescie nie zapinam pasow i teraz pytanie czy bez zapietych pasow poduszki nie wytrzela w Corolli czy moze za wolno jechalem albo moze cos jest z tymi poduszkami nie tak?
  • Odpowiedz
@Misq: Ja mam 1.6 110 km i pali koło 7,5 litra, mieszkam na wsi ale głównie jeżdżę na krótkich odcinkach koło 10 km.

@rad0330: Po pierwsze nie zapinanie pasów to głupota, po drugi idź z tym do mechanika.
  • Odpowiedz
@ElCidX: w trasie myślę, że potrafię poniżej 6l zejść, ale korki we wrocku są zabójcze, tam spalanie rośnie koszmarnie. Dobrze, że jeżdżę tramwajem, samochodem tylko jak się spieszę :p
  • Odpowiedz
@ElCidX: sory, nie mogę edytować na telefonie. Właśnie 1.6 to silnik, w jaki bym celował kupując teraz samochód, spalanie jakieś ogromne nie jest, a zapas mocy dużo większy.
  • Odpowiedz
@Misq: 1.4 w dizlu w Corolli mysle jest optymalne, bo ma duuzy zapas mocy i pali naprawde niewiele :) w miescie przy ostrej jezdzie jak spali 7.5l to jest juz max.W trasie nie sprawdzalem, bo to samochod do miasta :D
  • Odpowiedz
@rad0330: na diesla za mało jeżdżę, raczej weekendy trasy 130km+, a w mieście max dwa razy w tygodniu. Jakbym więcej śmigał i diesel by się opłacał, to już bym był właścicielem Alfy 156 JTD :)
  • Odpowiedz
@Misq: ale z drugiej strony nie kupujesz nowego samochodu tylko uzywany, wiec az takiej roznicy w cenie nie ma zeby to sie mialo oplacac albo nie :) a tym bardziej, ze teraz cena diesla zrownala sie z cena benzyny
  • Odpowiedz