Wpis z mikrobloga

@borzeczka: Amfiteatr jest przed przebudową i nie ma sali konferencyjnej (miała być w miejsce amfiteatru ale PO się zesrało i nie ma nic. Trochę też wstyd z dworem PKS. A tak ogólnie jest w pytę, sporo klubów, restauracji, natury. Dużo ścieżek rowerowych, super połączenia kolejowe (no może jak skończą linie na Poznań a dobiega końca). I ostatnie: tanio. Żyjesz na dobrym poziomie wydając znacznie mniej niż typowy Poznaniak.
@borzeczka: Tak, masz CRS, MOSiR, centrum sportowe na Drzonkowie i powstaje zewnętrzny aquapark na Ochli. Saun i spa jest masa. Jeśli chodzi o kina jest np w Focusie chociaż ogólnie z tym jest bieda. ZG ma mega potencjał i aktualnie miasto przechodzi intensywne zmiany czy to komunikacyjne, parkowe czy infrastrukturalne. Aczkolwiek uważam, że przez brak amfiteatru (jak mówiłem, to przez spór Marszałka z Prezydentem) w lato trzeba sobie jeździć po miastach
@borzeczka: Żyje się ok, raczej niczego mi nie brakuje tu.
Owszem, na ulicy jest znacznie mniej wielkomiejsko niż w największych miastach, ale ogólnie jest spoko. Wszędzie blisko, piękna starówka, sporo restauracji, barów/pubów. Z pracą różnie, ale jest z 1,5k ludzi pracujących w IT, do tego rozkręca się parę innym firm jak Ekoenergetyka, Eobuwie, w których też można dobrą pracę złapać.
Jak masz jakieś konkretne pytania to pytaj ( ͡° ͜
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@borzeczka: korki jak na takie miasto w szczytach gigant. Miejsc parkingowych brak w centrum, dużo nowych mieszkań, ceny z kosmosu. Rynku pracy jie znam, nie pracuję tam.

Gastro całkiem spoko.
@DunningKruger: dość ciekawa opinia, zawsze uważałem, że korki w ZG sa wyolbrzymione.
Ceny mieszkań z komosu? No nie wiem, ciężko mi znaleźć drugie miasto tej wielkości z podobnymi cenami. Wg NBP są tu zdecydowanie najtańsze mieszkania spośród miast wojewódzkich.