Wpis z mikrobloga

@Dr_Melfi: Przez 2-4 dni i tak wiele nie zwiedzisz, więc celowałabym z jedną ze stolic, które was interesują, poza stolicę i tak nie wyjedziecie przez te kilka dni. A jaką to zależy co was w ogóle interesuje i gdzie już byliście.
  • Odpowiedz
@Dr_Melfi: ja z różową właśnie taki wyjazd przeleżałem na plaży w Alicante, Hiszpania. ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ogólnie to często można tam po mega taniości bilety lotnicze wyłapać.
  • Odpowiedz
@Dr_Melfi: zależy co lubisz robić podczas takiego wypadu :) Mi się mega podoba Barcelona, akurat na kilka dni się nadaje :) Paryż też bardzo mi się podobał ale to już zupełnie inny charakter wyjazdu, sam luwr to z tydzień można łazić :D Piszę o miastach bo chyba tak powinieneś celować :)

na kilka dni myślę że można polecić Gibraltar :)
  • Odpowiedz
@Dr_Melfi: a ja oprócz tego co już tu było polecę Włochy - często są bardzo cebulackie loty. Na weekend da radę wyhaczyć Mediolan, Rzym, Bari, Neapol, Bolonia (transfer do Florencji), a wszędzie jest co robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@Dr_Melfi Ja też polecam Budapeszt. Zanim to zobaczyłem słyszałem że jest piękny ale nie wiedziałem że aż tak. Serio robi niesamowite wrażenie szczególnie w nocy jak wszystko jest doświetlone. Polecam właśnie w nocy wejść na górę Gellarta i popatrzeć. Potem na moście wolności wypić kielicha albo winko tak jak to robią mieszkańcy (w Budapeszcie można pić na ulicy) siadają na elementach stalowych mostu i podziwiają pływające po Dunaju stateczki. Koniecznie wieczorny
  • Odpowiedz
  • 0
@Dr_Melfi Pojechałem autem ale nie polecam bo parking w centrum miasta kosztuje ok 100zl za dobę i nie da się tego obejść. Albo parkujesz ok 3-4 km od centrum i komunikacją. Co do cen to byłem tam moment przed pandemią i o ile dobrze pamiętam to były porównywalne do cen jak na rynku w Krakowie nie było jakoś tanio ale nie szokowały airbnb jest tam od groma i relatywnie tanio jeśli
  • Odpowiedz
  • 0
@Dr_Melfi W dodatku zaoszczędzisz sporo na transporcie bo same loty i transfery sporo kosztują do tego czas na lotnisku też robi swoje. A tutaj elegancko można tak jak kolega wyżej pisał pojechać autobusem albo pociągiem. Poczytaj w wolnej chwili bo naprawdę miasto ciekawe. Nie żebym miał coś do Węgrów ale nie sądziłem że mają takie fajne miasto xD
  • Odpowiedz
  • 1
@Dr_Melfi 12 trochę dużo ale do przeżycia. W sumie jakieś lotnisko też napewo tam mają. W każdym razie gdzie byś nie poleciał życzę udanego urlopu
  • Odpowiedz