Wpis z mikrobloga

#ukraina #politykamiedzynarodowa #wojna #rosja #kryzys

Zanim napiszesz "Upadlina" albo postawisz znak równości między Ukraińcami a Banderowcami, przeczytaj pracę "Ukrainiec jako wróg: rosyjska propaganda i jej wpływ na nastroje w Polsce", opublikowaną w 2016 roku w czasopiśmie naukowym "Ante Portas – Studia nad Bezpieczeństwem":
https://anteportas.pl/wp-content/uploads/2018/08/AP.VI_Urban.pdf

Myślę, że w kontekście wszelkich czynników mogących dzielić Polaków i utrudniać im porozumienie (samym ze sobą, ale też z innymi) szczególnie ważne jest, żebyśmy unikali rozpowszechniania szkodliwej, antypolskiej propagandy.

Rozumiem, że można Ukraińców nie lubić, o co szczególnie łatwo, gdy się żadnej osoby tej narodowości nie zna. Ja znam wielu i nie widzę powodu, by darzyć ich niechęcią. Ale rozumiem, że ktoś może mieć inaczej.

Tym niemniej uważam, że zwłaszcza teraz warto się zastanawiać, co się pisze w internecie, co się lajkuje i tak dalej. Patriotyzm nie polega na pochwalaniu działań sprzecznych z polską racją stanu!
  • 24
@KrzLis: Heh, ostatnio kupiłem ręcznik z Auchan i ojciec czyta metkę, a tam importer: Auchan Ukraina, ulica Stafana Bandery xD
Ojciec ma uraz bo dziadek był wysłany na wschód, by zwalczać bandy UPA.
I ten uraz dosyć dobrze wykorzystuje Rosja do swojej propagandy.
Ojciec do teraz co jakiś czas klepie, że Ukraińcom nie można ufać, ale ruskich onucy nienawidzi.

Dla mnie do niedawna Białoruś, Ukraina i Rosja to byli Rosjanie tylko
nie można też udawać, że taki Azow nie istnieje czy kult bandery w pewnych środowiskach


@xEldmir: nie chodzi o to, by udawać.

Polscy dyplomaci powitani flagą banderowską!


@zenek-stefan1:
@GrafikaUltraHaDe:

Ukraińcy nie muszą nas kochać. Byłoby fajnie, gdybyśmy mieli z nimi dobre stosunku, to jest oczywiste. Tym niemniej, polska racja stanu jest taka, że powinni być niezależni, a nie siedzieć pod butem Putina.
@KrzLis: Tak by było najlepiej, gdyby żyli sobie w swoim kraju i kierowali się ku ideom europejskim, zachodnim, żeby być cywilizowanym, fajnym krajem, z normalnymi ludźmi.

W Polsce też długo trwało zanim się zlikwidowali powszechne nacjonalistyczne bojówki kibolskie.
W sumie to PO wykorzystywała wizerunek kiboli i mocherowych beretów do swojej kampanii wyborczej.

W ramach ciekawostki:
Macierewicz pozwolił na postawienie przez harcerzy krzyżu przed pałacem prezydenckim.
Słynna mocherowa babcia która przywiązała się
GrafikaUltraHaDe - @KrzLis: Tak by było najlepiej, gdyby żyli sobie w swoim kraju i k...

źródło: comment_1644881839yxk5VpnjHyM1o4Q6ugIIfO.jpg

Pobierz
@KrzLis: Polska racja stanu stanowi to, zeby był pas ziemi między nami a Rosją, tylko tyle. Czy to będzie Ukraina, Białoruś, Rumunia czy Finlandia to wywalone jaka, ważne zeby był ten pas. Dlatego nie mam nic do tego, że Rosja przejmie połowę Ukrainy a nas dalej Będzie oddzielał pas ziemi.
@KrzLis: Piszesz mądrze ale w polsce są takie osoby (pic rel) którzy sieją nienawiścią, i typ się nazywa polakiem i patriotą, a nie ma nic wspólnego ani z jednym ani z drugim.

Ja mam w dupie co było kiedyś, liczy się tu i teraz, a ukraińcom powinniśmy pomóc po prostu.

Na wykopie niestety są konta które regularnie od 2-3 lat sieją antyukraińskimi treściami znaleziskami itp, tworza narracje jakoby cały naród był
PiersiowkaPelnaZiol - @KrzLis: Piszesz mądrze ale w polsce są takie osoby (pic rel) k...

źródło: comment_1644884144q092zQIg19JK8u9OPvhjo1.jpg

Pobierz
Ja znam wielu i nie widzę powodu, by darzyć ich niechęcią.


@KrzLis: Jesteś jak dziecko, ten kraj oficjalnie uznaje ludobójców Polaków za swoich bohaterów narodowych, także te organizacje, które mordowały Polaków dlatego, że byli Polakami,
Nawet nie wiesz, że tam masz zarzuty karne za powiedzenie, że UPA mordowała Polaków na Wołyniu itd itd

To właśnie stało się również przyczynkiem do ostrego podziału wewnętrznego, który skończył się wojną domową, nie bądź też