Wpis z mikrobloga

Amerykańskie media: Biały Dom twierdzi, że Rosja zaatakuje Ukraine 16 lutego

Prezydent Ukrainy: mam informacje, że Rosja zaatakuje nasz kraj 16 lutego

Amerykańskie media: prezydent Ukrainy twierdzi, że Rosja zaatakuje Ukrainę 16 lutego

¯_(ツ)_/¯

#rosja #ukraina #wojna
  • 13
  • Odpowiedz
mam informacje, że Rosja zaatakuje nasz kraj 16 lutego


@HW009: on nawet tego nie powiedział, powiedział:

Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання.

Mówią nam, że 16 lutego stanie się dniem ataku. My zrobimy z niego* Dzień Jedności.

"z niego" w sensie, że 16 lutego, a nie z dnia ataku.
  • Odpowiedz
@HW009: Nie można polegać na mediach. Już bardziej wiarygodne chyba są te nagrania z twittera z przemieszczającymi się wojskami niżeli amerykańskie media i ich przecieki.

Z drugiej strony to właśnie twitter jest źródłem niektórych niepotwierdzonych newsów

I weź tu żyj z taką dezinformacją ( ͠° °)
  • Odpowiedz
@HW009: mogę wyjść na jakiegoś szura czy coś, ale ostatnio właśnie zauważyłem, że zachodnie media strasznie wręcz nawołują do tej wojny, jakby tego chciały. A że media są tubą propagandową na całym świecie, to do tego są pewnie wykorzystywane. Ciekawe tylko co się tam kryje za tymi wszystkimi kulisami, jaki plan jest obrany.
  • Odpowiedz
Nie można polegać na mediach. Już bardziej wiarygodne chyba są te nagrania z twittera z przemieszczającymi się wojskami niżeli amerykańskie media i ich przecieki.


@ZuluScout: Najzabawniej jest jak się media po agencjach informacyjnych bawią w głuchy telefon wzajemnie się cytując i dodając coś od siebie, bo muszą z suchej notki agencji zrobić chociaż trochę sensowny artykuł.

Albo jak tutaj w The Hill widziałem, że wprost napisali, że używali autotranslatora facebooka XDDD
  • Odpowiedz
@Zapaczony: to bardziej chodzi o nagłośnienie że Rosja atakuje Ukrainę a nie broni się przed Ukraina. Zachód chce uniknąć sytuacji Putina mówiącego że to oni zostali zaatakowani. Cały świat już wie o planach na środę (lub wcześniejszych z false flag), więc gdyby nastąpił atak to wiadomo kto jest agresorem.
  • Odpowiedz