Wpis z mikrobloga

Cześć. Giniemy

Odezwa Zeleńskiego w telewizji i na oficjalnym profilu

Wielki narodzie wielkiego kraju! Nasze państwo stoi przed poważnymi wyzwaniami zewnętrznymi i wewnętrznymi, które wymagają ode mnie i każdego z nas odpowiedzialności, pewności siebie i konkretnych działań.

Straszy się nas wielką wojną i po raz kolejny wyznacza się datę inwazji wojskowej. To nie pierwszy raz. Ale nasze państwo jest dziś silniejsze niż kiedykolwiek.

Dążymy do pokoju i chcemy rozwiązywać wszystkie problemy wyłącznie poprzez negocjacje. Zarówno Donbas, jak i Krym powrócą na Ukraine. Wyłącznie drogą dyplomatyczną. Nie naruszamy cudzego, ale nie oddamy naszego. Mamy piękną armię. Nasi faceci mają unikalne doświadczenie bojowe i nowoczesną broń. Jest to wielokrotnie silniejsza armia niż osiem lat temu. Jesteśmy pewni naszych sił zbrojnych, a nasze wojsko również musi czuć nasze wsparcie, naszą spójność i naszą jedność. Podstawą naszej armii jest zaufanie własnego narodu i silna gospodarka.

Powiedziano nam, że 16 lutego będzie dniem ataku. Uczynimy go dniem wspólnoty. Odpowiedni dekret został już podpisany. Tego dnia wywiesimy Flagi narodowe, założymy niebiesko-żółte wstążki i pokażemy światu naszą jedność.

Mamy jedną wielką Europejską ambicję. Chcemy wolności i jesteśmy gotowi do walki. 14 tysięcy obrońców i cywilów, którzy zginęli w tej wojnie, patrzy na nas z nieba. I nie zdradzimy ich pamięci.

Wszyscy chcemy żyć szczęśliwie, a szczęście kocha silnych. Nigdy nie byliśmy dobrzy w poddaniu się i nie będziemy się tego uczyć.

Kochaj Ukraine! Jesteśmy spokojni! Jesteśmy silni! Jesteśmy razem!


#ukraina #aryoconcent #ukrainainfo #wojna #donbas #rosja
  • 27
@Aryo: Patrzę na prognozy pogody dla Kijowa i Charkowa i mam spore wątpliwości. Temperatury na sporym plusie oraz sporo deszczu... Biorąc pod uwagę ostatnią przygodę czołgów na manewrach raczej nie zaczynałbym w takich warunkach kampanii ofensywnej. Za duże ryzyko, że wojsko i zaopatrzenie utkną w błocie.
jakie cześć giniemy? Przecież mowi w pierwszej części o ciągle nowych datach rzekomej inwazji, a pozniej przytacza kolejna w którą też nie wierzy. Op to debil


@MexFan: Nie. To ty jesteś debilem. Pisałem wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ps. Myślę że Zelenski powiedział to głosem niedowierzania o tym ataku. Tak jakby ironizował


@Dzieciok:

Te słowa padają w 6:59 sekundzie. Z tekstu i tonu wypowiedzi nie wynika