Wpis z mikrobloga

Cześć. Giniemy

Odezwa Zeleńskiego w telewizji i na oficjalnym profilu

Wielki narodzie wielkiego kraju! Nasze państwo stoi przed poważnymi wyzwaniami zewnętrznymi i wewnętrznymi, które wymagają ode mnie i każdego z nas odpowiedzialności, pewności siebie i konkretnych działań.

Straszy się nas wielką wojną i po raz kolejny wyznacza się datę inwazji wojskowej. To nie pierwszy raz. Ale nasze państwo jest dziś silniejsze niż kiedykolwiek.

Dążymy do pokoju i chcemy rozwiązywać wszystkie problemy wyłącznie poprzez negocjacje. Zarówno Donbas, jak i Krym powrócą na Ukraine. Wyłącznie drogą dyplomatyczną. Nie naruszamy cudzego, ale nie oddamy naszego. Mamy piękną armię. Nasi faceci mają unikalne doświadczenie bojowe i nowoczesną broń. Jest to wielokrotnie silniejsza armia niż osiem lat temu. Jesteśmy pewni naszych sił zbrojnych, a nasze wojsko również musi czuć nasze wsparcie, naszą spójność i naszą jedność. Podstawą naszej armii jest zaufanie własnego narodu i silna gospodarka.

Powiedziano nam, że 16 lutego będzie dniem ataku. Uczynimy go dniem wspólnoty. Odpowiedni dekret został już podpisany. Tego dnia wywiesimy Flagi narodowe, założymy niebiesko-żółte wstążki i pokażemy światu naszą jedność.

Mamy jedną wielką Europejską ambicję. Chcemy wolności i jesteśmy gotowi do walki. 14 tysięcy obrońców i cywilów, którzy zginęli w tej wojnie, patrzy na nas z nieba. I nie zdradzimy ich pamięci.

Wszyscy chcemy żyć szczęśliwie, a szczęście kocha silnych. Nigdy nie byliśmy dobrzy w poddaniu się i nie będziemy się tego uczyć.

Kochaj Ukraine! Jesteśmy spokojni! Jesteśmy silni! Jesteśmy razem!


#ukraina #aryoconcent #ukrainainfo #wojna #donbas #rosja
Aryo - Cześć. Giniemy

Odezwa Zeleńskiego w telewizji i na oficjalnym profilu


 ...
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Aryo: I tak na takie warunki jakie mieli po Majdanie to całkiem nieźle sobie poradzili jako państwo( co pokazywałeś nie raz w swoim cyklu komentarzy na mirko). Militarnie bez szans ale jednak jeśli już ma do tego dojść to liczę że jak w walce bokserskiej kilka soczystych lucky punchy wejdzie na kacapską szczękę.
  • Odpowiedz
Powiedziano nam, że 16 lutego będzie dniem ataku. Uczynimy go dniem wspólnoty. Odpowiedni dekret został już podpisany. Tego dnia wywiesimy Flagi narodowe, założymy niebiesko-żółte wstążki i pokażemy światu naszą jedność.


@Aryo: Czy to na pewno oznacza pewną wojnę? On równie dobrze może wykorzystąc narracje i atmosfere do zjednoczenia narodu i zyskania trochę w sondażach. Ludzie wyjda, ale to on do tego wezwał. A gdy wojny nie bedzie to on może
  • Odpowiedz
@Aryo: typie, ja znam rosyjski, a ukrainski az tak bardzo sie nie rozni. Podaj mi dokladnie w ktorej sekundzie tego filmiku Zelenski mowi cokolwiek o 16 lutego. TYLKO PIERWSZY AKAPIT TLUMACZENIA SIE ZGADZA

nawet nie samo tlumaczenie jest zle. zly jest oryginalny tekst !!!!!!!!
  • Odpowiedz
@MelBrooks:

nawet nie samo tlumaczenie jest zle. zly jest oryginalny tekst !!!!!!!!


Brawo dzbanie. Powyższy tekst to streszczenie jego wypowiedzi, które zostało umieszczone na oficjalnym profilu prezydenta. Dodatkowo w orędziu w 6 minucie i 56 sekundzie wypowiada słowa o tym że mówiono mu o napadzie 16
  • Odpowiedz
@MelBrooks: uwierz mi że wolałbym zachowania statusu quo. Wojna nie jest korzystna dla żadnej ze stron, a dla Ukrainy to już byłaby zagłada

Ps. Myślę że Zelenski powiedział to głosem niedowierzania o tym ataku. Tak jakby ironizował
  • Odpowiedz
@MelBrooks: ps. No hard feelings. Jak przyznałeś się do błędu też widzę że zbyt prostacko podszedłem do pytania. Nie powinienem obrażać. Temat poważny i fejkow w internecie jest pełno
  • Odpowiedz
@Aryo: Te słowa padają w 6:59 sekundzie. Z tekstu i tonu wypowiedzi nie wynika żeby to było ostrzeżenie, tylko wręcz zbagatelizowanie tej informacji. Informacja o planowanym ataku i terminie przeszła już chyba przez wszystkie media, więc Załenski nie podaje tutaj tej informacji jako pierwszy.
Ukraińcy, a może i cały świat założy opaski, oświetli największe budynki w kolorze niebiesko żółtym i tyle.
  • Odpowiedz