Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 36
@efek: zesrałbyś się, a nie króla byś chciałXD

@Ulyssos: nie no pewnie. Chce #!$%@? komunistów. Jebnijcie się tam w dekiel na tej lewicy bo #!$%@? kretynizmy takiego samego kalibru jak katoświry.
Niech "władza" da ludziom spokojnie żyć. Niech się i lewaki i prawaki od ludzi #!$%@?ą a będzie najlepiej.
Ty się zesrasz jak zobaczysz komunizm w akcji.
@syn_octave: i taki widok dzisiejszej lewicy. same lemingi

Definicja startuje od formułki filozoficznej z wikipedii plus cytaty jakichś populistów. Powinna zacząć od ludzi, czy ludzie są w stanie do wspólnych celów? No nie xD każdy kto ma ręce wyciąga je po tyle ile tylko może, dla SIEBIE, dla jednostki. Już nie mówiąc o systemie klasowym który ich liderzy uprawiają, a oni jak owieczki dają się paść. Jakby im zaproponować odbieranie dzieci
Firmy spółdzielcze zapewniają więcej satysfakcji pracownikom


No jasne, że tak. Czy się stoi, czy się leży 3 tysiące się należy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Btw na wykopie jest taka nienawiść do socjalizmu i podaje się przykłady najczęściej zsrr XD a jakoś się omija Skandynawię w której socjalizm zaczyna działać rewelacyjnie. Bo wy chyba serio nie rozumiecie że socjalizm w założeniach jest zajebisty, tylko że głównym problemem jest to że jeszcze nikomu nie udało się go wprowadzić z sukcesem, ale gdyby się udało to z czym macie problem?

I nie, Polska ni #!$%@? nie jest gotowa na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@PeterGosling: Skandynawia nawet teraz charakteryzuje się wysokim poziomem wolności gospodarczej. W drugiej połowie xx wieku w ogóle zaś panował tam liberalizm. Dodaj do tego brak zniszczeń wojennych, okupacji i zasoby naturalne. Z resztą socjal też nie jest tam procentowo tak wysoki. Po prostu mieszkańcy są bogaci. Idąc Twoim tokiem rozumowania w Polsce zasiłki są wręcz królewskie, bo w Nigerii zarabia się pewnie z 5 dolarów dziennie.
Gdzie w Skandynawii funkcjonuje socjalizm, czyli uspołecznienie firm i ziemi, jak nam nasza gwiazda tłumaczyła


@Shatter: tylko że to nie jest socjalizm XDDD napisałem tylko o tym że trafiła z porównaniem monarchii do skrajnego liberalizmu gospodarczego. Nie zgadzam się z żadnym jej pozostałym słowem.

Ciekawe dlaczego XD


@Shatter: z tego samego powodu co korwinowska teoria paruweczkowa też nigdzie nie wypaliła
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PeterGosling: tak, pod tym względem prawda. Tylko niestety nie istnieje aktualnie w Polsce partia lewicowa, która nie ma ciągot do komunizmu i trzymania obywateli na smyczy.
@Shatter: socjalizm działa w Skandynawii bo kapitalizm wypalił. Socjalizm w Skandynawii to wysokie podatki i równy (bardzo wysoki) poziom życia obywateli i skrajnie niskie nierówności w płacach. Socjalizm w Skandynawii to solidarność społeczna - wykopki gdyby się dowiedziały jakie w Danii są róznice między wypłatą wysoko postawionego kierownika a sprzątaczką to by dostali zawału serca i nazwali by ten kraj skrajnie komunistycznym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@efek: ale kto tu o komunizmie mówi? ( ͡° ͜ʖ ͡°) to ty walisz sobie konia do monarchii, która 'daje ci spokojnie żyć'?XD

@Ulyssos: podglądasz mnie? A może chcesz mi pomóc w tym waleniu?
Napisałem tylko tej młodej komunistce, żeby się od monarchii #!$%@? ze swoimi lewackokomunistycznymi wysrywami.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ulyssos: Prawda jest taka że socjalizm jest znacznie bardziej zdrowym wyborem dla człowieka I myślę że w dzisiejszych czasach przyjął by się znacznie lepiej. Ludzie zawsze spogladali na kraje kapitalistyczne z utesknieniem dlatego że nie mieli dobr jakie maja te społeczeństwa. Teraz już dawno te różnice się zatarly
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Ulyssos: Komunizm to utopia I zawsze podczepi się jakiś psychopata. Ale umiarkowany socjalizm jak najbardziej na tak, sama idea też mi się podoba. Fajnie by było gdyby odzyl szacunek dla drugiego człowieka, a teraz niestety zrobił się wyścig szczurów w którym nikt nie jest szczęśliwy. Super iphona mam ale nigdy nie będę miał własnego mieszkania (bo przy obecnym oprocentowaniu nie stać mnie na kredyt). Podstawy jakichś ludzkich potrzeb zostały zaburzone I