Wpis z mikrobloga

Jakie są cechy toksycznej miłości?

Partner, który kocha miłością toksyczną, podporządkowuje swoje życie drugiej osobie. Miłość staje się obsesją. Wszystkie myśli, wszystkie czyny i cała uwaga toksycznego partnera jest skupiona na drugiej połowie. A im bardziej druga osoba przestaje się w tym odnajdywać, tym bardziej jest osaczana, by nie móc się zdystansować do sytuacji.

Zazdrość – zazdrość pojawia się w każdym związku, jednak bardzo cienka jest granica między zazdrością, która świadczy o zainteresowaniu i miłości, a zazdrości, która świadczy o obsesji. Jeśli partner Cię ogranicza, kontroluje – sprawdza Twój telefon, nie chce, by wychodzić z domu bez jego towarzystwa, podejrzewa o zdradę na każdym kroku, izoluje od przyjaciół i znajomych – płci przeciwnej, w które dopatruje się zagrożenia lub wszystkich, bo nie lubi „dzielić” się drugą osobą z nikim, kontroluje każde wychodzenie z domu, sprawdza czas powrotu z pracy – to już nie jest zdrowa i normalna zazdrość, tylko zjawisko toksyczne i destrukcyjne

Szantaż emocjonalny – osoba kochająca w sposób toksyczny wymusza różne rzeczy na swoim partnerze w imię „miłości”. Może grozić, prosić, błagać lub wzbudzać poczucie winy. W skrajnych przypadkach może to posunąć się nawet do gróźb popełnienia samobójstwa „zabiję się, jeśli odejdziesz”.

Wzbudzanie poczucia winy– osoba, która kocha toksycznie, osacza swojego partnera i dusi swoją miłością. Przy tym ciągle wzbudza też poczucie winy, bo przecież „tak się stara”, a partner tych starań nie docenia i, na przykład, próbuje się zdystansować.
Często osoby, które obdarzają innych toksyczną miłością, mają bardzo niską samoocenę, przez co szukają potwierdzenia swojej wartości w oczach partnera. Dlatego obdarza drugą osobę obsesyjną wręcz miłością, by w ten sposób odbudować swoje poczucie wartości i niejako „zasłużyć” na miłość.
#kononowicz #patostreamy
twojmlodszybrat - Jakie są cechy toksycznej miłości?

Partner, który kocha miłością...

źródło: comment_1644861103qcg5x7te6GrTgs5duju1yk.jpg

Pobierz