Wpis z mikrobloga

https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/
Fajnie u nas w tej Polsce ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Sam pracuję w tym biznesie, ale smutno się robi człowiekowi, że nikt nie potrafił tego wszystkiego ogarnąć od obalenia komuny. I nie piszcie, że co się dziwię skoro w tym pracuję, bo po prostu chciałbym żeby w kocu było lepiej. Najgorsze, że czasy podane na stronie NFZ często nie zgadzają się z tym co się usłyszy jak się zadzwoni do danej placówki. I jak tu się dziwić, że przyrost naturalny jest u nas ujemny. Jak w tym memie: można się przyzwyczaić.
#nfz #polska #sluzbazdrowia ##!$%@?
Poldi7777 - https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/
Fajnie u nas w tej Polsce ( ͡° ʖ̯ ͡°...

źródło: comment_16448588713PvHZCGnFluspHawaHlU4K.jpg

Pobierz
  • 6
@vomalio: Tak wiem, że to jest ekstremalny przykład, ale w mniejszych miejscowościach to często koło roku. Poza tym denerwujące jest, że NFZ tworzy system informujący o terminach, a i tak nie można na nim polegać. Nie wiem czy to wynika z tego, że nie wszystkie szpitale zgłaszają tak jak powinny. W Polsce mamy złudnie powszechny dostęp do planowych zabiegów, a w rzeczywistości jak chce się coś zrobić relatywnie szybko to trzeba
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Poldi7777: ale czy płatne zabiegi nie podważałyby konstytucji?

Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Warunki i zakres udzielania świadczeń określa ustawa.


Taka decyzja byłaby bardzo kontrowersyjna.
@vomalio: Może oficjalnie jest to równy dostęp, ale częściowo to wygląda pewnie tak, że jak jesteś znajomym lekarza z danego oddziału to cie wciśnie, jak pójdziesz do jego prywatnego gabinetu i zapłacisz odpowiednią kasę to też cię wciśnie na szybszy termin (co jest w sumie nie fair, bo zarabia pieniądze w swoim gabinecie naganiając do publicznego szpitala). A jak ktoś chcę załatwić sprawę w normalnym trybie to sobie będzie czekał. Musimy
złamać te lobby co sztucznie blokuje zwiększenie miejsc na medycynie oraz specjalizacjach

@Poldi7777: dlaczego lobby blokuje zwiększanie miejsc? żeby obecni lekarze więcej zarabiali?