Wpis z mikrobloga

#pozwolenienabron #bron Hej, mając 18 lat teoretycznie mogę wyrobić pozwolenie sportowe, ale aby zostało ono wydane wystarczy mi przynależność do klubu sportowego (zdanie egzaminu, uczestnictwo w zawodach) czy muszę mieć przy okazji dodatkowe sukcesy związane z kategoria sportową, które nie dotyczą osób >21?
  • 16
@wiesiu2: tak tak, zdaje sobie sprawę z konieczności jeżdżenia na zawody i aktywnego uczestnictwa w życiu klubu, ale obawiałem się, że konieczne jest odnoszenie jakiś ponadprzeciętnych sukcesów na zawodach.
@KRYTEXTV: o ile dobrze pamiętam to poniżej 21 lat masz uznaniowość, więc komendant będzie decydował. Ciężko powiedzieć, jakieś wyniki wypada mieć, a na pewno już starty w wielu różnych konkurencjach.
Coś się ostatnio zmieniło w przepisach? Kiedy ja robiłem to mimo wieku uznaniowości nie było


@111000010110001001100011:
Ubojka nie była ruszana od lat, tak jest od dawna.
Art. 15.2. Określenie "może być wydane" oznacza uznaniowość, w przeciwieństwie do obligatoryjnego wydania zgody, które jest określane jako "wydaje pozwolenie".
To jest wyjątek od przepisu:
Art. 15. 1. Pozwolenia na broń nie wydaje się osobom:
1) niemającym ukończonych 21 lat, z zastrzeżeniem ust. 2;
Pobierz Polinik - > Coś się ostatnio zmieniło w przepisach? Kiedy ja robiłem to mimo wieku uz...
źródło: comment_164484525176zhGsutMuTqCmJI2zPemx.jpg