Wpis z mikrobloga

Witam Mirki, szukam filmu. W 2018 zapisałem sobie w notatkach co z niego pamiętam:

Film - Dwóch magikow, iluzjonistow. Bracia, chyba blizniacy, robia sztuczki. Pozoruja swoja śmierć, kradną i uciekaja.

I teraz nie mogąc spać sobie o nim przypomniałem. Z tego co pamiętam było jeszcze coś takiego, że gdy jeden z bohaterów był ranny, czy nawet umierał, mówił coś w stylu, że realistyczna ta sztuczna krew nawet ma metaliczny posmak.

Macie jakieś pomysły, co to może być?

#film #filmnawieczor #szukamfilmu #kino
  • 10
@szzzzzz: Prestiż wydaje mi się, że to jednak nie jest. Widziałem jakieś urywki i końcówkę tego filmu (Prestiż) gdzieś w tv. Choć może jakaś pojedyncza scena mi utkwiła. Muszę obejrzeć i zweryfikować.

Jakieś inne skojarzenia?
@kaziqq: może Nieustraszeni bracia Grimm z 2005 roku? Na początku udawali, że walczą z czarownicą.

Prawdziwa czarownica zmusiła ich na końcu do walki na śmierć i życie, ale nie pamiętam czy umierający żartował o krwi
@kaziqq: Obaj rywale robili sztuczkę z teleportacją. Jeden magik robił to przez ukrytego brata bliźniaka, a drugi kupił maszynę do teleportacji, która tylko kopiowała obiekty. Rozwiązał ten problem przez zabijanie oryginału.

Brak bliźniak został ujawniony dopiero w finale, gdy poświęcił się za brata i został powieszony