Wpis z mikrobloga

#pomeczowadychamikiego
#legia
#mecz
#ekstraklasa
#pilkanozna

1. Mamy rekord! Legia jeszcze nigdy w historii nie przegrała tyle razy w jednym sezonie, a mamy szanse wśrubować ten wynik na pare dekad do przodu. Jak to mówią, zawsze trzeba szukać pozytywów:)
2. Dla mnie ten mecz miał spore znaczenie, mocno mi rozjaśnił obecna sytuacje w klubie. Autentycznie do dzisiaj się oszukiwałem, ze Vuko zapoda „#!$%@?” i jakoś to będzie. Niestety, tak jak nadal uważam, ze spokojnie skończymy w środku tabeli, tak zmiany są konieczne
3. Moja recepta: dog(o)rywamy ten sezon, wzmacniamy się do końca okienka 2-3 solidnymi ligowcami, jakiś Szysz, czy nawet Karol Angielski, wszystko jedno, ale potrzebujemy jakiejkolwiek jakości z przodu na teraz. To daje nam utrzymanie i wtedy zaczyna się czas ciężkich decyzji
4. Po sezonie konieczne są dwie rzeczy: zatrudnienie nowego trenera i oddanie mu budowy drużyny na kolejne 2-3 sezony. Tylko nie na zasadzie, Jedzą kończy karierę i dajemy mu stery, niech to będzie nawet Runjaic, nawet Brosz, ale ktoś kto kiedykolwiek zbudował coś i pracował dłużej niż paręnaście miesięcy w jednym klubie. Drugiego Michniewicza nie potrzebujemy
5. Wtedy jest szansa, ze coś się uda wybudować i mieć mocna drużynę za 2-3 lata. I żeby było jasne, nie jestem zwolennikiem masowego zwalniania zawodników. Sorry, ale w niewiele lepszym składzie wygraliśmy rok temu mistrzostwo, obecny kryzys jest zbyt głęboki, to nie kwestia nazwisk a całej koncepcji budowania klubu i drużyny
6. Co do samego meczu, jestem mocno rozczarowany ustawieniem. Liczyłem jednak, ze przy takich brakach przejdziemy na granie 4 obrońców z tylu, zwłaszcza, ze wtedy mamy do tego wykonawców. Johansson w zeszłym tygodniu pokazał, ze jak gra na boku obrony to jest to świetny zawodnik, niestety na środku traci wszystkie swoje walory. Trzeci trener z rzedu brnie w granie wahadłami, nie wiem co oni w tym widza przy obecnej sytuacji
7. Sokołowski kolejny bezbarwny mecz, Muci tragiczny. Najlepiej o dziwo zaprezentował się Ciepiela. Zwłaszcza po tej czerwonej kartce, jak trzeba było zaryzykować i zagrać pare nieszablonowych piłek do przodu to ten chłopak o dziwo dawał radę i przy lepszych wykonawcach z przodu spokojnie miałby przynajmniej jedna asystę
8. Boruc…wiem ze będą dyskusje, czy tu powinna być czerwona, czy na pewno karny, jak dla mnie nie ma znaczenia. Nerwy mu puściły, nie pierwszy raz w karierze, trochę się nie dziwie, ale jednak wolałbym, żeby zawodnik z takim doświadczeniem miał lepsze pomysły na pobudzenie drużyny w ostatnim kwadransie gry
9. Za tydzień mecz o wszystko z Bruk Betem w Termalicach… serio, chyba łatwiej by było jechać do Moskwy na jakiś Spartak. Powiedzieć, ze gmina Zabno to nie jest nasze ulubione miejsce do grania to jest mocne niedopowiedzenie. Nie wiem, może niech sobie zrobią jakiś obóz w tamtej okolicy przed meczem, wszystkie chwyty dozwolone. Pare gier później gramy rewanż przy Łazienkowskiej tutaj może się decydować kwestia utrzymania
10. Jeszcze pare ploteczek. To, ze Zieliński ma dwóch kandydatów na trenera (Kosta i Vuko) na przyszły sezon, o tym już od początku roku było słychać. Weszło ogłosiło to jako wielki news, a prawda jest taka, ze spisali posty z forum legijnego i tyle. Dużo ciekawiej wyglada kwestia nowych zawodników, nadal szukamy, ale nasz nowy dyrektor mocno zaczął zmieniać front i patrzymy teraz bardziej w stronę polskich gwiazd ekstraklasy, ewentualnie piłkarzy wracających z zachodu(a może i kraju Borata). I tyle, kasy mamy sporo dzięki LE i sprzedaży zawodników, ale chyba wszyscy się szykują na kolejne chude lata :/
  • 19
@adam_87: w zeszlym roku prawie tym samym skladem wygralismy lige i to z duza przewaga. Dlatego tez uwazam, ze personalia nie maja znaczenia, zwlaszcza w takiej lidze jak ekstraklasa. Bez odpowiedniej koncepcji mozemy sobie zmieniac sklad co mecz, a jakosci nam to nie da.
@miki4ever: boże ja to juz nie moge czytać tych optymistów
ciągle pisanie o wzmocnieniach, kto 'dobry' bedzie chciał przyjść ratować Legię przed spadkiem?
Mioduski nawet złotówki w Legię do czerwca nie włoży bo wie że jak spadną to nic nie odzyska.
@MrBeast: Napisalem, np. Karol Angielski.
@zajebotka: Dlatego mocno watpie, ze Runajic sie zdecyduje, raczej trzeba bedzie isc w mniej oczywisty kierunek typu Brosz. Na ta chwile to nie tylko te 3 kluby moga nas zdominowac w kolejnych latach, dlatego potrzebna jest inna koncepcja.
@miki4ever: ja powiem Ci szczerze że pogodziłem się już ze spadkiem w momencie zatrudnienia Vukovića.
Przyjście Rosołka tylko mnie w tym utwierdziło.
Karnet kupuję od lat, w przyszłym roku dopóki nie będzie zmian na górze, rezygnuję, nawet jak się utrzymają.
@miki4ever: w zasadzie jesteście w stanie zaoferować taki hajs że lepiej by było poszukać mimo wszystko za granicą. Za te 300k euro/rok bez problemu znajdziecie znajdziecie coś fajnego z innej ligi bo nasz rynek jest dość delikatnie mówiąc mocno przebrany.

Cała reszta to głupota, ściąganie zawodników typu Angielski czy Szysz jest średnio opłacalne patrząc na to że Wszołek to w zasadzie to samo co Szysz a zawodnika typu Angielski (3 bramki
@zajebotka: Sokołowski momentami to był jeden z najsolidniejszych pomocników w całej lidze. Miał dużo odbiorów, fajnie przerywał ataki, potrafił rozegrać, momentami wejść w udany drybling, a czasami posłać mega inteligentną prostopadłą piłę... U Fornalika.

Mam wrażenie, że tak można zakończyć szukanie wzmocnień w Piaście, bo to co Fornalik momentami wyciąga z piłkarzy (oczywiście patrz Lipski, Stoijlković - nie zawsze mu się to udaje) na 90% nie wyjdzie w żadnym innym zespole.
@Kimbaloula: To bardziej przykład trenera, ale żaden trener reprezentacji U-XX nie odmówi Legii. Chodzi mi o kogoś, kto ma w historii wieloletnia prace z zespołem. Np. taki Michniewicz w klubach po paru miesiącach zawsze kończył skłócony.
@zaxom: A Vuko to niby nie swój? My właśnie na tym polegliśmy, ze cały czas próbujemy budować nowych trenerów, zamiast kogoś kupić. W ostatniej dekadzie właśnie ciężko u nas o kogoś kupionego i z doświadczeniem, same nowości.
@miki4ever
1. 20 porażek to realny wynik do osiągnięcia dla legionistów, szczególnie że po Termalice i Wiśle Kraków zaczyna się mocny terminarz. Taka liczba porażek będzie zapewne równoznaczna ze spadkiem.
2. Na miejscu Legii wcale bym nie zakładał że utrzymanie jest pewniakiem zwłaszcza że dół tabeli poza Lubinem i Wiślakami coś tam punktuje. Vuko to słaby trener, był opcją budżetową.

Za pierwszym razem wyleciał bo nie podniósł Legii z kryzysu więc Szopen
Nie No, kasy teraz to Legia ma najwiecej od lat, wcześniej wisiał dług ITI, teraz po Lidze Europy forsy jest jak lodu.


@miki4ever: Forsy jak lodu tylko trzeba sprzedawać każdego, kto umie kopnąć piłkę, żeby mieć pieniądze na obsługę długu.
@rooger: To Polska ekstraklasa, tu kazdy jest do sprzedania przy odpowiedniej cenie. W ostatnich 12 miesiacach sprzedali 2 zawodnikow w ten sposob, nie widze tutaj jakiejs wiekszej wyprzedazy.

Z kasa byl problem wczesniej, ale po Lidze Europy na 2-3 lata jest spokoj.