Wpis z mikrobloga

Mirki z #narciarstwo #skitouring i #sport doradźcie coś proszę. Dwa lata temu, po 12 latach spędzonych na desce (żałuję że tak długo czekałem) wróciłem na narty - wcześniej jeździłem ale to jako gówniarz. Na zjazdówkach radzę sobie w miarę - potrafię ładnie wejść na krawędź, nie siadam na tyłach, czasem tylko technika mi siada jak jest duże zagęszczenie ludzi (bo skupiam się aby w kogoś nie walnąć) - wiecie to jednak jeszcze nie poziom gdzie po prostu korzystam że skilla, a trochę się kontroluje w stylu - popraw plecy, kije, bardziej na przód itp. Od dwóch lat też uprawiam skitouring - w zeszłym roku zaliczyłem trochę wypraw: Gorce, Beskidy, w Tatrach m.in. Grześ, Rakoń, Trzydniowianski, Kończysty Wierch, Ciemniak, Zmarzly Staw oczywiście Święta Góra i jeszcze parę innych mniejszych. Problem jest w tym, że często na skiturowych nartach czuje się jakby to narty mnie kontrolowały, a nie ja je. Serio, zarzucam barkami na prawo i lewo, ciągnie mnie na tyły, skręty czasem nie wychodzą itp. Dlaczego mi to przeszkadza? Ano dlatego, że nie do końca czuje się pewny na fajniejszych (ale bardziej wymagających) zjazdach. Dlatego zamiast czerpać frajdę z adrenaliny to zwyczajnie czuje stres bo nie do końca sobie ufam. Jak mogę to poprawić? Praktyka praktyka i jeszcze raz praktyka? A może wziąć instruktora gdzieś na stok, narty skituowe i coś mi podpowie? A może jakieś ćwiczenia na lepszą pracę nóg?
Będę wdzięczny jak podzielicie się swoimi wskazówkami.
  • 3
@pepepanpatryk: Specyfika nart i butów. Nigdy na skiturowych nie bedziesz mial 100% odczucia zjazdowek.
Czym lzejszy sprzet tym mniej sztywne buty i lzejsze narty ktore trzeba „utrzymać udem”.
Skiturowe sety tez sa rozne - od zawodczniczych prawie biegowych, przez lekkie turystyki bo szerokie freeridy z czteroklamrowymi skorupami.
Potestuj rozne sety i zobacz w czym sie czujesz najlepiej.
Praktyka praktyka i jeszcze raz praktyka?


@pepepanpatryk: zawsze :D

A może wziąć instruktora gdzieś na stok, narty skituowe i coś mi podpowie?


@pepepanpatryk: zawsze instruktor coś może podpowiedzieć. Ja bym proponował zabrać instruktora na Pilsku żeby pojeździł z tobą po tych najstromszych ściankach. Najlepiej w tym tygodniu, bo warun się kończy XD

Dodatkowo uważam że warto pojechać np. na weekend na Chopok (ale sprawdź w necie czy jest warun) -