Wpis z mikrobloga

Proszę o doradzenie jakiejś czołówki - potrzebuję do prac na budowie jak już się ściemni a trzeba jeszcze posprzątać, pozbierać graty itp. wtedy chodzenie z halogenem jest nieporęczne hehe.
Mam taką za 15 zł, ale max 10 minut i świeci tak, że ledwo czubek nosa widać.
Czołówka w 90% do wykorzystania w domu, piwnicy, garażu, żeby zerknąć do bagażnika auta itp. a te 10% to może jak kiedyś będę gdzieś na biwaku/w górach, żeby przejść po jakimś lesie/szlaku, więc raczej priorytetem jest szerszy kąt świecenia niż kilkusetmetrowy zasięg.
Rozważam/rozważałem modele:
- Ledlenser MH7
- Fenix HL60R
- BRENNENSTUHL w wersji 400 lm
- Black Diamond Sprint 225

Pierwsze dwie 250-300 zł. Ponoć dłużej świecą, a dwie ostatnie po ok 150 zł więc połowę tego co dwa pierwsze modele.
A może jest coś innego w przedziale 100-150 zł, które nada się do tego, co opisałem, poświeci 1-2h bez spadku jasności i da się ładować?

#latarki #budownictwo #budujzwykopem #led
  • 14
@PepeXD: Decathlonowa za bodajze 110zl, taka żółta. Aku długo trzyma, sporo poziomów światła a ewentualnie może dzialac tez na baterie, byłem bardzo zadowolony, używałem na budowie i także przy poruszaniu się po nieoświetlonym polu. Jak za te pieniądze to super
@PepeXD: Kupisz co uwazasz, ale wez pod uwage wlaczanie/wylaczanie, aby dalo sie to zrobic w rekawicach roboczych. Druga sprawa to akumulator. Te z aku dluzej wytrzymuja i jasniej swieca, ale minus taki, ze jak zapomnisz naladowac, zapomnisz na budowe kabelka to lipa, a beterie kupisz w kazdym kiosku. Zatem jak sie zdecydujesz na aku 18650 to wtedy dokup sobie taki adapter za 5 zeta, to sie roznie nazywa, np. Cylindryczny 3
@Raveen: kupiłem kilka do testów i wybrałem ostatecznie Brennenstuhl (wersja 400lm)
Cena ok. 140 zł.
https://www.brennenstuhl.com/pl-PL/produkty/latarki-led-lampy-reczne-oswietlenie-nocne/latarka-czolowa-led-luxpremium-reflektor-sl-400-af-ip44-400lm
Ma bardzo fajne rozproszone światło bez jaśniejszego fragmentu pośrodku.
Mogę polecić.
A testowałem nawet lepsze i droższe jak Petzl który ma 900lm i wcale szału nie robił a kosztuje 4-5 stówek.

@kiedystobylyloginy: @bb89: @m0d3_m4_d0wna: @StanislawAniol: @piorom:
PepeXD - @Raveen: kupiłem kilka do testów i wybrałem ostatecznie Brennenstuhl (wersja...