Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy te dwa lata w #glasgow wywołały u mnie tak wielką traumę, że teraz jakikolwiek ładny widok i czyste niebo powodują, że cieszę się jak dziecko. Na tę chwilę mogę śmiało stwierdzić, że przeprowadzka z #uk na południe Francji była jedną z najlepszych decyzji w moim życiu. Jeśli kogoś interesuje temat emigracji do Francji a także lubi sobie pooglądać ładne widoki to zapraszam na mój kanał na youtube ( ͡° ͜ʖ ͡°)

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=c4ailZ5UjCY

#francja #emigracja #emigrujzwykopem #podroze #chwalesie #youtube #piotrwefrancji
piter91r - Nie wiem czy te dwa lata w #glasgow wywołały u mnie tak wielką traumę, że ...

źródło: comment_1644777413SJiLC0BJLhkFKsPLL1vk0p.jpg

Pobierz
  • 28
@piter91r: Gdzie byłeś wcześniej? Okolice Aberdeen ładne. Gorzej z samym miastem, jego szarością i brakiem różnorodności. Pogoda to dramat :) Każdy dzień bez wiatru i ze słońcem jest na wagę złota.
@apneawykopek: 5 lat mieszkałem w Brighton, na samym południu Anglii. Do tego miejsca akurat nie mogę się przyczepić bo pogoda tam jest ok a samo miasto jest bardzo żywe i pełne atrakcji. Oj ileż tam się imprez przeżyło :D
To nie ma co się męczyć, myśl nad przeprowadzką na południe lub do jakiegoś cieplejszego kraju, szkoda życia.
@FantaZy: Wtedy byłoby ciężko. Sama przeprowadzka tutaj to było dla mnie spore ryzyko i ogromny fart, że znalazłem aktualną pracę. Jednak jestem jedną z tych osób, które nie rozmyślają o sytuacjach, które mogą nie nadejść a jeśli nadejdą to wtedy się nimi martwię.
@piter91r: Super widoki ;) Naprawdę zazdroszczę. Pogoda nie ma nawet porównania z UK. Takie pytanko odnośnie zarobków we Francji: - jaka jest tam średnia krajowa? I czy to prawda, że nie można robić tam nadgodzin ? Pracuję z paroma Francuzami, generalnie spoko ziomki choć na początku zachowywali się jak buraki ;) Pytałem się ich ale oni niezbyt ogarnięci w tych tematach. Mówili tylko 3k euro to super wypłata tam... Pozdrawiam.
@SpoconyJamnik: średnia to jakieś 2200.
Można robić nadgodziny, zresztą pełen etat to 35h a normą w wielu firmach jest 39h. Po prostu nadgodziny do 43 są +25% a powyżej 50% i nie wszyscy chcą płacić
Ale fakt, że większość zarabia w przedziale 1400-1800 i 3k to super wypłata. Sam zarabiam dużo więcej i za takie pieniądze szału nie ma jeśli masz jeszcze rodzinę utrzymać